Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Valstybinių pensijų esmė

Valstybinių pensijų esmė

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Valstybinių pensijų esmė. Teisė gauti pirmojo arba antrojo laipsnio valstybinę pensiją. Nukentėjusiųjų asmenų valstybines pensijas turi teisę gauti. Teisė gauti mokslininkų valstybinę pensiją turi. Teisė į teisėjų valstybinę pensiją. Teisę gauti vidaus reikalų, specialiųjų tyrimų tarnybos, valstybės saugumo, krašto apsaugos, prokuratūros, kalėjimų departamento, bei valstybės įmonių pareigūnų ir karių valstybinę pensiją, turi šie Lietuvos Respublikos piliečiai. Išvados.

Ištrauka

Pagrindiniai šio darbo tikslai:
Išnagrinėti Valstybės pensijų skyrimo tvarką.
Valstybės pensijų rūšis.
Kas turi teisę gauti Valstybės pensija.
Naudojausi šia literatūra; Lietuvos Respublikos valstybinių pensijų įstatymas // Valstybės žinios, 1994 m. gruodžio 22 d. Nr. I-730;
Ji mokama iš valstybės biudžeto, tai pat yra skirstoma į valstybinės pensijos rūšis, jos yra šešios.
Lietuvos Respublikos valstybinės pensijos rūšys :
1) Respublikos Prezidento valstybinė pensija;
2) Lietuvos Respublikos pirmojo ir antrojo laipsnių valstybinės pensijos;
3) nukentėjusiųjų asmenų valstybinės pensijos;
4) pareigūnų ir karių valstybinės pensijos;
5) mokslininkų valstybinės pensijos;
6) teisėjų valstybinės pensijos.
Lietuvos Respublikos pirmojo ir antrojo laipsnių valstybinės pensijos, taip pat nukentėjusiųjų asmenų valstybinės pensijos skiriamos pagal Valstybinių pensijų įstatymą. Respublikos Prezidento, pareigūnų ir karių, mokslininkų bei teisėjų valstybinės pensijos skiriamos pagal specialius įstatymus. Visos valstybinės pensijos mokamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.
Asmeniui, turinčiam teisę gauti kelias valstybines pensijas, jo pasirinkimu mokama tik viena iš jų, išskyrus valstybinę našlių ir našlaičių pensiją, kuri taip pat gali būti mokama tik viena su viena iš valstybinių pensijų.
Teisę gauti Lietuvos Respublikos pirmojo arba antrojo laipsnio valstybinę pensiją turi Lietuvos Respublikos piliečiai, ypač nusipelnę Lietuvai kurdami bei plėtodami jos valstybingumą, ūkį, kultūrą, mokslą, meną ir sportą, gindami valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką, labiausiai pasižymėję pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyviai, taip pat motinos, pagimdžiusios ir išauginusios iki 8 metų bei gerai išauklėjusios 7 ir daugiau vaikų, jei šie asmenys yra sukakę pirmojo arba antrojo laipsnio valstybinę pensiją likus iki senatvės pensijos amžiaus tiek mėnesių, už kiek mėnesių kompensacija mokama.
Teisę gauti pirmojo arba antrojo laipsnio valstybinę pensiją įstatymo nustatyta tvarka taip pat turi aukščiausieji valstybės pareigūnai.
Teisę gauti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją įstatymo nustatyta tvarka turi ginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyviai - kariai savanoriai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-15
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis11.95 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word valstybiniu pensiju esme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą