Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės pažeidimo rūšys (2)

Teisės pažeidimo rūšys (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Teisės pažeidimo samprata ir požymiai. Teisės pažeidimo sudėtis. Teisės pažeidimo rūšys. Nusikaltimai. Nusižengimai. Išvados.

Ištrauka

Nuolat tobulėjanti ir besikeičianti visuomenė ir ta aplinka, kuri ją supa, tai lyg įrodymas, jog žmogaus protui ir jo galimybėms nėra ribų. Tačiau vis dažniau išgirstame apie įvairiausius nusižengimus, nusikaltimus ir pan., matome, jog žmogus savo sugebėjimus naudoja ne tik geriems tikslams, bet ir priešingai.
Laikui bėgant nusikaltimų vis daugėja. Valstybė, norėdama jų išvengti, priima vis naujesnius įstatymus, kurie apriboja visišką žmogaus laisvę kito asmens atžvilgiu ir pan., bei tam tikrus kodeksus, kuriuose yra nustatomos bausmės pagal neteisėtos veikos lygį. Įvairūs teisės pažeidimai yra gana aktualūs mūsų visuomenėje, tačiau ne kiekvienas žinome, kaip jie yra skirstomi.
Darbo tikslas – atskleisti, į kokias rūšis yra skirstomi teisės pažeidimai.
Darbo uždaviniai:
1. Pateikti teisės pažeidimų sampratą ir požymius
2. Išanalizuoti teisės pažeidimo sudėtį.
3. Pristatyti teisės pažeidimo rūšis.
Analizuojant mokslinę literatūrą, pastebėjau, jog skirtingi autoriai, skirtingai apibrėžia teisės pažeidimo sąvoką. Tačiau manau, kad esmė išlieka ta pati, t. y. asmenys, kurie savo veiksmais ar elgesiu nusižengia, nesilaikydami teisės normų. Alfonso Vaišvilos teigimu, teisės pažeidimas – tai asmens naudojimasis subjektinėmis teisėmis sąmoningai atsisakant vykdyti pareigas, kurių vykdymą įstatymas laiko būtina sąlyga legalizuoti asmens naudojimąsi subjektinėmis teisėmis visuomenėje. Kad suvoktume šią sąvoką, kaip pavyzdį pateiksiu automobilio vairuotoją, kuris naudodamas transporto priemonę, įgyja pareigą nepadaryti žalos kitų asmenų turtui, sveikatai ar net gyvybei. Jei pareiga neįvykdoma – tai jau laikoma teisės pažeidimu, tačiau, kai jis automobilio nevairuoja, tai ir nevykdo su šia teise susijusių pareigų.
Kad pilnai suvokti teisės pažeidimą kaip reiškinį reikia aptarti svarbiausius jo požymius. A. Vaišvila išskiria keturis pagrindinius teisės pažeidimo požymius: "veiksnumas, teisės pažeidimas veikimu (neveikimu), teisei priešinga veika, visuomenei pavojinga veika (žala). Tačiau ne visi autoriai sutaria dėl šių požymių būtinumo. Pavyzdžiui A.Vaišvila kaip požymio neišskyrė kaltos veikos, P.Čiočys - vietoj veiksnumo požymio išskiria "veikos baudžiamumą". Mes panagrinėsim visus literatūroje randamus svarbiausius teisės pažeidimo požymius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-15
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis34.85 KB
Autoriusindre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises pazeidimo rusys (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą