Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės pažeidimo analizė

Teisės pažeidimo analizė

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Teisės pažeidimo analizė. Nusikalstamos veikos samprata. Nusikaltimo sudėties sąvoka. Nusikaltimo sudėties elementai. Baudžiamasis įstatymas ir jo galiojimas. Nusikaltimo sudėtis - baudžiamosios atsakomybės pagrindas. Išvados.

Ištrauka

Baudžiamoji teisė subjektyviąja prasme iš esmės turi atsakyti į klausimą dėl valstybės teisės nubausti asmenį, padariusį nusikaltimą. Ši valstybės teisė laikoma neginčijama ir nesvarstoma todėl, kad ji teisės normų pagrindu imasi reguliuoti tvarką visuomenėje. Kiekvienas visuomenės narys turi teisę reikalauti iš valstybės, kad būtų užtikrintas jo saugumas. Ši teisė suponuoja valstybės pareigą ginti savo visuomenės narius, tuo pačiu ir pareigą užkirsti kelią nusikaltimams.Baudžiamoji teisė saugo ne visus teisinius gėrius. Atsirenkant saugomus gėrius paprastai atsižvelgiama į jų svarbą visuomenėje ir jiems padarytos žalos pobūdį. Kadangi didelės šių gėrių dalies apsauga numatyta kitų teisės šakų (civilinės teisės, administracinės teisės), baudžiamoji teisė yra paskutinė priemonė padarius teisės pažeidimą.Taigi, baudžiamosios teisės savybė yra ta, kad jos normomis nustatoma ne visų, bet paprastai tik svarbiausių visuomenės gėrių apsauga, o už padarytus nusižengimus grasinama atitinkamomis sankcijomis. Baudžiamosios teisės normos yra priskiriamos prie apsauginių.Baudžiamosios teisės normų ypatumas taip pat pasireiškia tuo, kad jos yra nukreiptos į teisės pažeidėją, kuriam padarius nusikaltimą numatomi tam tikri asmeninio ar turtinio pobūdžio suvaržymai. Baudžiamosios teisės normos yra realizuojamos panaudojant imperatyvinį metodą. Tai reiškia, kad jas reikia realizuoti ne tik tiksliai laikantis BT normose apibrėžtų reikalavimų, bet ir panaudojant valstybės prievartą. Tačiau dar reikėtų paminėti, kad baudžiamąsias bylas nagrinėjantiems teisėjams yra suteikta diskrecijos teisė, kuri jų veiksmus atriboja nuo aklo sekimo įstatymo raide. Nusikaltimo sąvokai apibūdinti pirmiausiai reikėtų paminėti pagrindinius nusikaltimo požymius:
1. Nusikaltimas – tai veika;
2. Nusikaltimas – tai pavojinga veika;
3. Nusikaltimas – tai priešinga teisei veika.
Taigi nusikaltimu gali būti pripažįstama ne bet kokia veika, bet tik pavojinga veikla. Nusikaltimo pavojingumas suprantamas , kaip trukdymas visuomenės egzistavimui. Veikos pavojingumas yra objektyvi nusikaltimo savybė, jis yra dinamiškas ir kintantis požymis. Veikos pavojingumas pasireiškia ne tik kėsinimuisi į valstybės saugomus gėrius, bet ir teisinių gėrių, priklausančių pavieniams asmenims pažeidimus. Pavojingumą lemia įvairūs objektyvūs ir subjektyvūs veikos požymiai. Šiuo atveju pagrindinis vaidmuo tenka objektyviems požymiams: padarytos veikos pobūdžiui, pasekmėms, vietai, laikui ir kitoms aplinkybėms, kadangi šie požymiai yra lengviau pastebimi ir lengviau vertinami nei subjektyvūs požymiai. Tačiau nereikia menkinti ir subjektyvių požymių: kaltės, motyvo, tikslo, kadangi šie požymiai įtakoja veiką pripažįstant ar nepripažįstant pavojinga. Pavojingumas – materialus požymis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis23.1 KB
Autoriusroma
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises pazeidimo analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą