Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos Respublikos įstatymai mano gyvenime (3)

Lietuvos Respublikos įstatymai mano gyvenime (3)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos respublikos įstatymai mano gyvenime. Prezidentas. Lietuvos Respublikos Prezidento įstatymas. Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymas. Seimas. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymas. Lietuvos Respublikos Seimo statutas. Lietuvos Respublikos Seimo nario priesaikos įstatymas. Lietuvos Respublikos Seimo nuolatinio atstovo Europos Sąjungoje įstatymas. Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo įstatymas. Lietuvos Respublikos pilietybės. Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymas. Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymas. Lietuvos Respublikos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas. Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas. Lietuvos Respublikos darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymas. Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų garantijų įstatymas. Lietuvos Respublikos vartotojų teisių gynimo įstatymas. Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymas. Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymas. Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas. Lietuvos Respublikos švietimo įstatymas. Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymas. Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatymas. Lietuvos Respublikos pensijų sistemos reformos įstatymas. Lietuvos Respublikos gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas. Išvados.

Ištrauka

Įstatymas - aukščiausiųjų valstybės institucijų nustatyta tvarka priimtas norminis teisės aktas, turintis kitų norminių teisės aktų atžvilgiu viršenybę. Įstatymai yra vyriausybės politikos įgyvendinimo įrankis, nes jų nustatytos teisinės normos reguliuoja ir tvarko visuomeninius santykius bei visuomenės gyvenimo reikalus. Įstatymus priima aukščiausia atstovaujamoji valdžia – Lietuvos Respublikos Seimas arba visa tauta referendumo metu. Kadangi įstatymai formuluoja tik pačias bendriausias gyvenimo taisykles, tai poįstatyminiai aktai juos sukonkretina, pritaiko konkrečioms gyvenimo situacijoms, bet negali prieštarauti pamatines normas nustatantiems teisės aktams. Pagrindinis įstatymų reguliavimo objektas yra žmogaus teisės ir laisvės, jų apsauga bei įgyvendinimas – tai irgi lemia jų viršenybę kitų teisės aktų atžvilgiu.
Darbo tikslas – šiame darbe parinkau tuos įstatymus, su kuriais dažniausiai susiduriame asmeniniame gyvenime.
Įstatymas nustato, kada ir kokiomis sąlygomis, pasibaigus rinkimams ir oficialiai paskelbus rinkimų rezultatus, Lietuvos Respublikos Prezidentas pradeda eiti pareigas. Taip pat numatoma, kad asmuo, išrinktas Respublikos Prezidentu, privalo sustabdyti savo veiklą politinėse partijose. Įstatymas numato asmens neliečiamumą, socialines garantijas, valstybinį aprūpinimą, darbo užmokestį ir skiriamą finansavimą prezidento institucijai iš valstybės biudžeto. Respublikos Prezidentas, įgyvendindamas jam suteiktus įgaliojimus, leidžia aktus – dekretus. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 89 str.nustatytais atvejais Prezidento pareigas laikinai jį pavaduoja Seimo Pirmininkas.
Respublikos Prezidentu gali būti renkamas Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, ne mažiau kaip trejus pastaruosius metus gyvenęs Lietuvoje, jeigu jam iki rinkimų dienos yra suėję ne mažiau kaip keturiasdešimt metų ir jeigu jis gali būti renkamas Seimo nariu. Respublikos Prezidentu negali būti renkamas šiurkščiai pažeidęs Konstituciją arba sulaužęs priesaiką asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą. Tas pats asmuo Respublikos Prezidentu gali būti renkamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės. Teisę rinkti Respublikos Prezidentą turi Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie rinkimų dieną yra ne jaunesni kaip 18 metų. Rinkimuose nedalyvauja piliečiai, teismo pripažinti neveiksniais. Bet kokie tiesioginiai arba netiesioginiai Lietuvos Respublikos piliečių rinkimų teisių apribojimai dėl lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų - draudžiami. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-19
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis30.67 KB
AutoriusRoma
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos istatymai mano gyvenime (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą