Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės socialinė paskirtis ir funkcijos (3)

Teisės socialinė paskirtis ir funkcijos (3)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Teisės socialinė paskirtis ir jos raida. Žmogaus teisės kaip pozityviosios teisės socialinės paskirties objektas. Juridinė žmogaus teisių samprata. Teisinės ir ekonominės lygybės santykis kaip tarpusavio papildymo santykis. Žmogaus teisės riboja žmogaus teises. Teisės funkcijos. Išvados.

Ištrauka

Teisė - tai žmonių santykių teisingumo sistema, o žodis socialinis [lot. socialis], visuomenės, visuomeninis. Galima teigti, kad teisė turi tarnauti visuomenei (nepozyvistinė teisės samprata – "teisė" reiškia "žmogaus teises") , taigi teisės socialinė paskirtis – tai tikslas dėl kurio teisė ir yra kuriama, "Teisės socialinė paskirtis – saugoti ir ginti žmogaus teises ir laisves".
Svarbus visuomenės bruožas yra jos organizuotumas, socialinį gyvenimą sudarančių visuomeninių santykių tvarkymas ir būtinumas juos reguliuoti.
Mąstant, kalbant apie teisę, ją vertinant, ji neretai sutapatinama su įstatymų, kitų normatyvinių aktų sistema. Dėl to teisės esmė, paskirtis, vieta visuomenės gyvenime kai kada suprantama gana siaurokai, paviršutiniškai. Ir ne vien todėl, kad sukurta ir galioja tūkstančiai teisinių aktų, kurių joks individas objektyviai nepajėgus aprėpti. Jeigu žmogus žino savo teises, supranta pareigas, anaiptol dar nereiškia, kad jau susiformavusi jo teisinė pasaulėžiūra, kad jis yra aukštos teisinės kultūros. Tai gali būti pasiekiama išanalizavus sociologinį, psichologinį, istorinį, filosofinį ir kitus teisės aspektus.
Visuomenė turi suprasti, jog teisė – tai normalaus gyvenimo veiksnys, garantuojantis visą visuomeninį gyvenimo organizmo funkcionavimą ir vystymąsi. Teisė su visomis savo savybėmis pasiekia visuomenės organizuotumo lygį, kuris yra būtinas visuomeniniai santvarkai. Teisė savo socialinėmis normomis efektyviai reguliuoja, saugo ekonominius, politinius ir kitokius santykius visuomenėje.
Teisė tarnauja žmogui, ji parodo ir nustato asmens laisvės visuomenėje mąstą. Teisė apibrėžia asmens laisvės ribas, o ne apskritai asmens laisvę. Teisė ir laisvė yra neatskiriamos.
Teisės socialinė paskirtis – tai tas tikslas, kuriam teisė kuriama ir dėl kurio ji egzistuoja. Išaiškinus teisės socialinę paskirtį – atsakome į klausimą, kodėl atsiranda ir egzistuoja teisė.
S. Vansevičius pateikė šį teisės socialinės paskirties apibrėžimą: "Socialinės teisės paskirtis – būti nuolatiniu patikimu reguliavimo ir gynybos mechanizmu, garantuojančiu visuomeninių santykių dalyviams ir jų kolektyvams teisėto elgesio erdvę greta ekonominių, bendrųjų socialinių ir psichologinių reguliatorių ir stimulų visoje materialiųjų ir dvasinių interesų sistemoje".
Teisė tiesiogiai atsiranda iš žmonių bendravimo ir todėl skirta jį valdyti atsižvelgiant į visų žmonių lygybę ir jų laimės siekį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-19
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis12.75 KB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises socialine paskirtis ir funkcijos (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą