Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos krikštas (2)

Lietuvos krikštas (2)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Tikslas. Uždaviniai. Metodai. Lietuvos padėtis XIV amžiaus pabaigoje. Krikštytojo pasirinkimo problema. Lietuvos krikštas. Išvados.

Ištrauka

Tikslas: šio darbo tikslas pateikti trumpą Lietuvos krikšto istoriją ir priešistorę.
Uždaviniai: išanalizuoti Lietuvos padėtį XIV a. pabaigoje, krikštytojo pasirinkimo problemą ir Lietuvos krikštą.
Metodai: rašant šį referatą buvo naudojama medžiaga susijusi su Lietuvos istorija. Knygų pavadinimai nurodyti darbo pabaigoje, naudotos literatūros sąraše.
XIV a. pab. Kryžiuočių ordinas vis dar buvo grėsmingesnis mūsų tautai bei jos teritorijai nei Maskvos kunigaikštystė ir maištaujantys Gediminaičiai. Nuolatinė kova su šia vienuolių valstybe jau tęsėsi apie šimtą metų, todėl Lietuvos valdovai ėmė mąstyti apie naujus bendradarbiavimo su Ordinu būdus, kurie reiškė politinio susitarimo paiešką. 1379 m., eilinį kartą iškilus Ordino grėsmei, Jogailos brolis Skirgaila buvo pasiųstas į Ordino žemes, kur aptarti abiejų valstybių santykiai ir krikšto galimybės. Po šių derybų pasirašytos kelios sutartys: 1379 m. rudenį Trakuose Jogaila ir Kęstutis sudarė su Ordinu sutartį, 10 metų apsaugančią Kęstučio gudų valdas; 1380 m. žiemą Jogaila vienas sudarė su Livonijos ordinu laikiną sutartį dėl LDK šiaurinių žemių apsaugos nuo puolimų. Radikaliausias Jogailos žingsnis buvo 1380 m. pavasarį, kai jis ir Ordinas slapta nuo Kęstučio Dovydiškėse sudarė sutartį, kuria Jogaila apsaugojo savo žemes nuo puolimų ir įsipareigojo neremti Kęstučio, jei Ordinas jį pultų.
Kęstučio ir Jogailos konfliktas prasidėjo, kai Kęstutis sužinojo apie prieš jį nukreiptą Ordino ir Jogailos Dovydiškių sutartį. 1381 m. jis užėmė Vilnių ir didžiojo kunigaikščio sostą. Nuverstas Jogaila gavo valdyti Krėvą ir Vitebską. Kęstutis per trumpą laiką įsigaliojo Lietuvoje. Tačiau dalis visuomenės palaikė Jogailą ir 1382 m. vasarą sukilę Vilniaus miestiečiai įsileido pastarojo kariuomenę į Vilnių. Jogaila atgavo didžiojo kunigaikščio sostą, o po kiek laiko užėmė ir Trakus. Kęstutis, matydamas, kad Jogailą remia Ordinas ir kad žemaičiai nenori dalyvauti tarpusavio kovose, sutiko derėtis. Pasinaudojęs klasta, Jogaila suėmė Kęstutį ir jo sūnų Vytautą ir įkalino Krėvos pilyje. Po kiek laiko Kęstutis čia buvo rastas negyvas. 1382 m. rudenį Vytautui pavyko pabėgti iš kalėjimo ir pasiduoti Ordino globai.
Vytautas Ordino prieglobsčiu naudojosi trumpai. Pradžioje jis išplėtojo aktyvią karinę bei diplomatinę veiklą prieš Jogailą. Vytautas visokeriopai rodė remiąs Ordiną ir 1384 m. pab., sugriovęs tris svarbias Ordino pilis Lietuvos pasienyje prie Nemuno, grįžo į Lietuvą, pasidavė Jogailai ir atgavo visas Kęstučio valdas, išskyrus Trakus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-22
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų33 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojaslektorė V. Tamašauskienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos krikstas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • lektorė V. Tamašauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą