Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normos ir jų rūšys (2)

Teisės normos ir jų rūšys (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Teisės norma. Teisės normos paskirtis. Vidinės teisės normos struktūra. Hipotezė. Dispozicija. Sankcija. Teisės normų rūšys. Išvados.

Ištrauka

Teisės normos yra teisinio reguliavimo priemonės, norminis visuomeninio santykio modelis, dažniausiai nustatytas ir garantuojamas valstybės.Tai lemia ypatingą jų vietą plėtojantis teisei. Nors iš trijų teisinės būties lygmenų nereikia išskirti kurio nors vieno kaip pagrindinio, tačiau teisės normos yra matomiausias elementas. Teisės taikymui ir kitoms teisės įgyvendinimo formoms didžiausią reikšmę turi teisės kaip normų sistemos samprata.Teisė iš vidaus susilieja su valstybe, iš kurios ji gauna visuotinį privalomumą ir to privalomumo garantą. Teisė tada pasirodo ne tik kaip elgesio taisyklė, bet ir kaip visuotinai privaloma taisyklė. Šitaip ji įgyja galią tiesiogiai veikti socialinį žmonių elgesį.
Teisininkai dėl profesijos ypatumų turi reikalą su teise ne kaip su procesu, o kaip su teisės normomis. Tai ir yra psichologinis pagrindas, dėl kurio linkstama laikyti teisės normas pagrindiniu teisės lygmeniu – šitaip atsiranda ir gyvuoja normatyvistinė teisės samprata, tapatinanti teisę su viena jos stadija – teisės normomis. Todėl teisės praktikos požiūriu teisės normos lieka ypatinga teisės tapsmo stadija, koncentruota teisės esmės išraiška.
Kadangi pozityviosios teisės norma išreiškia glaudų teisės ir valstybės ryšį, tai šiuo ryšiu ir apibrėžtas jos turinys.
Būdama subjektinių teisių ir pareigų vienovė, teisės norma nustato galimo ir privalomo žmonių elgesio ribas, jų išorinės laisvės mastą. Teisės norma yra teisėto elgesio kriterijus (pagrindas), nes nurodo, kaip privalo elgtis visuomeninio santykio dalyviai, kad būtų užtikrinta abipusė jų teisių apsauga ir sudaromos vienodos tų teisių įgyvendinimo teisinės sąlygos.
Teisės norma, vadinamoji bendroji elgesio taisyklė, yra nustatyta arba sankcionuota valstybės ir saugoma nuo pažeidimų valstybės prievartos priemonėmis. Norma yra taisyklė, orientuota į ateitį. Skirtingai nuo komandų, paliepimų, potvarkių konkrečiais klausimais, norma adresuota ne pavieniam asmeniui, o visai asmenų grupei. Normos galiojimas nesibaigia jos įvykdymu , nes ji skirta neribotam skaičiui atvejų. Pritaikyta visuomeniniams santykiams ir pasibaigus žmonių elgesiui, ji toliau galioja. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-27
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis20.29 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasGintaras Šapoka
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normos ir ju rusys (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Gintaras Šapoka
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą