Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinės atsakomybės samprata

Teisinės atsakomybės samprata

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Teisinės atsakomybės sąvoka. Teisinė atsakomybė kaip procesas. Pozityvioji teisinė atsakomybė. Negatyvioji, arba retrospektyvi, teisinė atsakomybė. Dvi teisinės atsakomybės stadijos: pozityvioji ir negatyvioji. Teisinės atsakomybės atsiradimo sąlygos (pagrindai). Negatyviosios teisinės atsakomybės rūšys. Teisinės atsakomybės principai. Išvados.

Ištrauka

Teisinė atsakomybė - aktuali ir įdomi tema, nes kiekvienas žmogus savo gyvenime vienaip ar kitaip susiduria su atsakomybe. Teisinė atsakomybė yra sudedamoji teisinės sistemos dalis. Tai teisinė priemonė, blokuojanti priešingą teisei elgesį ir skatinanti visuomenei naudingą veiklą. Filosofiškai atsakomybė suprantama kaip asmens požiūris į visuomenę ir valstybę, į kitus asmenis tenkinant atitinkamus jų reikalavimus, savo pareigos visuomenei, valstybei ir kitiems asmenims įsisąmoninimas ir teisingas suvokimas.
Atsakomybės aiškinimas pareiga grįstinas tuo, kad atsakomybės sąmonė atsiranda kartu su visuomene ir galima tik visuomenėje. Būtinybė žmonėms gyventi drauge reikalavo naudotis subjektinėmis teisėmis vykdant vienas kitam atitinkamas pareigas, kurių pagrindu tik ir galimas bendras žmonių gyvenimas ir kiekvieno asmens teisių sauga. Todėl pareigą laikome veiksniu, pajėgiu atverti duris tiek į teisinės atsakomybės, tiek į atsakomybės apskritai supratimą.
Darbo tikslas: aptarti teisinės atsakomybės sampratą, jos rūšis
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti teisinės atsakomybės sąvoką.
2. Išnagrinėti teisinę atsakomybę kaip procesą.
3. Išnagrinėti teisinės atsakomybės principus.
Teisinė atsakomybė, kiek ji yra teisinė, jos samprata negali būti kildinama iš nieko kito, kaip tik iš pačios teisės prigimties. Todėl kaip suprasime teisę, toks ir bus požiūris į teisinę atsakomybę. Kol vyravo etatistinė (normatyvistinė) teisės samprata ir jos lemtas padidėjęs pasitikėjimas prievartos priemonėmis siekiant garantuoti socialinę tvarką, tol teisinė atsakomybė buvo suprantama tik kaip valstybės prievarta teisės pažeidėjui taikant jam asmeninio, turtinio, organizacinio pobūdžio ribojimus.
Teisinė atsakomybė čia faktiškai tapatinama su sankcijų taikymu, su neigiamais padariniais teisės pažeidėjui. Atsakomybė pradedama teisės pažeidimu ir baigiama teisės pažeidėjo teisių suvaržymu. Šio¬mis sąlygomis net buvo sunku įsivaizduoti, kad galima teisinė atsakomybė, ir nesusijusi su valstybės sankcijų (prievartos) taikymu.
Todėl absoliuti dauguma autorių, kurie tebesilaiko valstybės primato prieš asmenį tradicijos, tebesilaiko ir tradicinės pažiūros į teisinę atsakomybę kaip į valstybės sankcijų taikymą už padarytą teisės pažeidimą. Ir tai suprantama, nes tokio apibrėžimo pakanka teisės praktikai, ypač tai, kuri teisės įgyvendinimą iš esmės sieja su teisės taikymu. Jeigu teisės imperatyvų privalomumas garantuojamas tik valstybės prievarta, tai ir teisinė atsakomybė gali būti tik valstybės akcija.
Bet jeigu pripažinsime, kad teisės normų privalomumas pirmiausia garantuojamas teisinio santykio dalyvių abipuse nauda, tai ir teisinė atsakomybė nebebus vien valstybinės veiklos kategorija; ji ne¬galės būti tapatinama tik su valstybės prievartos asmeniui taikymu jau vien dėl to, kad prievarta nesukuria teisinės atsakomybės, o tik ją garantuoja. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-27
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis27.01 KB
AutoriusKarolina
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisines atsakomybes samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą