Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Socialinių garantijų administracinė teisinė funkcija

Socialinių garantijų administracinė teisinė funkcija

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Socialinė apsauga. Socialinės apsaugos samprata. Socialinės apsaugos formos. Socialinės apsaugos teisės šaltiniai. Socialinės apsaugos sistemų klasifikavimas. Socialinės apsaugos teisės funkcijos. Vidinės funkcijos. Išorinės funkcijos. Socialinės apsaugos srities santykių teisinis reguliavimas. Socialinės apsaugos ir administracinės teisės santykis. Socialinės apsaugos administravimas. Funkcinė decentralizacija. Teritorinė decentralizacija. Valstybinio socialinio draudimo valdymo sistema. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Valstybinio socialinio draudimo fondo taryba. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba. Valstybinės socialinio draudimo pensijos. Valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija. Valstybinio socialinio draudimo netekto darbingumo pensija. Valstybinio socialinio draudimo našlių ir našlaičių pensija. Išvados.

Ištrauka

Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas - nustatyti ir efektyviai taikyti tokias teisės normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, laisvalaikį ir atostogas, teisingą apmokėjimą, socialinę apsaugą nedarbo atveju; suteiktų lygias galimybes darbui gauti, nepriklausomai nuo rasės, lyties, socialinės padėties, seksualinės orientacijos, ar kitų individualių, su darbo rezultatais nesusijusių savybių.
Problema – nė vienas žmogus nėra garantuotas, kad jam, susidūrus su tam tikromis aplinkybėmis, pavyks išvengti pavojaus tiek sveikatai, tiek grėsmės netekti darbo pajamų arba patirti ypatingų išlaidų. Šios aplinkybės – tai liga, senatvė, invalidumas, darbingumo netekimas, maitintojo praradimas ir kitos. Dažniausiai įveikti šias aplinkybes pats žmogus negali, nes tai mažai tepriklauso nuo jo valios. Šios neigiamai žmogaus gyvenimą veikiančios aplinkybės labai svarbios ne tik jo gyvenime, bet dažniausiai daro įtaką ir visuomenės socialiniam stabilumui, o kartu ir valstybės vieningumui, todėl čia kyla būtinybė įsikišti valstybei.
Aktualumas - socialinės apsaugos sistema šiuolaikinėje visuomenėje vaidina svarbų vaidmenį ir socialinės apsaugos pokyčiai ypač aktualūs. Daugeliyje šalių žmonių pragyvenimo galimybė priklauso nuo socialinės apsaugos pašalpų, kurias gali padengti valstybės biudžetas.
Objektas – Lietuvos socialinės apsaugos sistema;
Tikslas – nustatyti socialinės apsaugos teikimo būtinumą ir jos santykį su administracine teise;
Uždaviniai:
1) Pateikti socialinės apsaugos teisės šaltinius;
2) Išanalizuoti administracinės teisės funkcijas socialinės apsaugos pavyzdžiu;
3) Ištirti santykių, susiformavusių socialinės apsaugos srityje teisinio reguliavimo metodus;
4) Išsiaiškinti socialinės apsaugos sistemos valdymą valstybinio socialinio draudimo sistemos pavyzdžiu;
5) Išanalizuoti socialinės apsaugos ir administracinės teisės santykį.

Metodai: įstaymų ir mokslinės literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis43.45 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų14 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialiniu garantiju administracine teisine funkcija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą