Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Rinkimai (5)

Rinkimai (5)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Rinkimų atsiradimo istorija. Rinkimų samprata ir esmė. Rinkimų organizavimo procesas. Plebiscitų ir referendumų sąvoka. Rinkimų įtaka politiniam gyvenimui.

Ištrauka

Ilgaamžėje žmonijos politinėje istorijoje rinkimai buvo žinomi jau labai seniai. Jie buvo naudojami senovės Graikijos miestuose-valstybėse, o viduramžiais kai kuriuose kraštuose (tarp kurių yra ir Lietuvos-Lenkijos valstybė) būdavo renkami karaliai. Tačiau rinkimai, kuriuose dalyvauja visi valstybės piliečiai ir kurių rezultatai yra nepaprastai svarbūs visam vyriausybės ir jos politikos likimui, atsirado palyginti neseniai, tik XVIII amžiaus pabaigoje - XIX amžiaus pradžioje, pradėjus įgyvendinti demokratinį valstybės valdymo būdą.
Pavyzdžiui, Prancūzijoje iki 1789 metų revoliucijos, jeigu ir vykdavo rinkimai, tai visi gyventojai juose nedalyvaudavo, o pats atstovavimas buvo luominis. Visi luomai savo atstovus rinkdavo atskirai. Tuo tarpu 1789 metais Prancūzijoje pirmą kartą rinkimų teisė buvo paskelbta valstybės piliečių teise, panaikinti luomai ir visi žmonės pripažinti lygūs prieš įstatymą.
Pagrindinis demokratinio valdymo principas yra tas, kad suverenitetas priklauso žmonėms, valstybės tautai. Tačiau tauta savo valdžią įgyvendina netiesiogiai, bet per renkamus atstovus. Taigi rinkimų paskirtis ir yra demokratijos įgyvendinimas, tautos atstovų išrinkimas ir valstybės valdžios institucijų ' suformavimas. Rinkimų procedūros metu valstybės piliečiai - rinkėjai iš daugelio pasiūlytų kandidatų išsirenka tuos asmenis, kuriais labiausiai pasitiki ir kuriems sutinka suteikti teisę valdyti valstybę.
Savaime suprantama, kad valstybės vyriausybė gali būti sudaryta ir be rinkimų, tačiau tokiu atveju tos vyriausybės legitimumas bus pagrįstas jau ne demokratiškai išreikšta tautos valia, o kitokiais jo užtikrinimo būdais, pavyzdžiui: tradicija, vado charizma ar net atvira prievarta. Tačiau tik rinkimais sudaryta vyriausybė turi patį tvirčiausią pagrindą savo valdžiai pateisinti, savotišką neabejotinai teisėtos valdžios aureolę.
Kartais rinkimai panaudojami priešingiems negu demokratijos įgyvendinimas tikslams. Rinkimai - gana sudėtinga procedūra, ištisas įvairių vienas po kito einančių veiksmų procesas. Visada yra galimybių kurioje nors vietoje rinkiminį procesą nežymiai pažeisti, suklastoti, ir rinkimai iš demokratijos įgyvendinimo priemonės virsta propagandiniu spektakliu.
Todėl, kad geriau suprasti rinkimų esmę referate aptarsiu rinkimų organizavimo proceso pagrindines sudedamąsias dalis ir etapus.
Rinkimų organizavimo procesas susideda iš:
1) Rinkimų teisės nustatymo;
2) Valstybės teritorijos padalijimo į rinkimines apygardas;
3) Rinkėjų sąrašų sudarymo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-28
DalykasTeisės namų darbas
KategorijaTeisė
TipasNamų darbai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis10.09 KB
Autoriuso
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rinkimai (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 5 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą