Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės pagrindai (8)

Teisės pagrindai (8)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Tarptautinis teisinis žmogaus teisių reglamentavimas bei tarptautinės jų gynimo institucijos. Darbo sutarties sąvoka ir turinys. Darbo sutarties rūšys ir jų ypatumai. Darbo sąlygų pakeitimas ir perkėlimas į kitą darbą. Darbo sutarties pasibaigimo pagrindų klasifikavimas. Darbuotojo grąžinimas į darbą. Administracinės nuobaudos sąvoka, esmė, rūšys ir sistema. Administracinių nuobaudų taikymo tikslai ir pagrindai. Administracinių nuobaudų skyrimo terminai ir laikas, kuriam pasibaigus laikoma, kad asmeniui nebuvo skirta administracinė nuobauda. Finansinės nuomos (Lizingo) sutarties sąvoka, šalys, dalykas, forma, šalių teisės ir pareigos, sutarties pasibaigimo pagrindai, šalių atsakomybė.

Ištrauka

Jokia visuomenė negalėtų egzistuoti neturėdama elgesio taisyklių, padedančių suderinti tos visuomenės narių interesus ir užtikrinančių bendrų visuomenės interesų apsaugą. Ne išimtis yra tarptautinė bendrija, kurios svarbiausios narės yra suverenios valstybės. Suprantama, šiai bendrijai gyvuoti taip pat būtinos normos, kurios įtvirtinami ir saugomi jos pagrindai bei reglamentuojami bendrijos narių santykiai. Tokios normos ir sudaro tarptautinę teisę.
Nors tarptautinė teisė atlieka panašias reguliavimo ir apsaugos funkcijas kaip nacionalinė teisė, būtų klaidingai jas vertinti tais pačiais kriterijais. Tarptautinė bendrijos narių santykiai kokybiškai skiriasi nuo nacionalinės teisės reglamentuojamų visuomeninių santykių. Nacionalinė teisė reguliuoja tam tikros valstybės ir jos jurisdikcijai priklausančių asmenų santykius, tuo tarpų tarptautinė teisė funkcionuoja kitokioje aplinkoje ir reglamentuoja kitokio lygmens santykius - pirmiausia santykius, susiklostančius tarp skirtingų valstybių. Šie santykiai yra tarptautinės politikos rezultatas, t.y. atsiranda valstybėms įgyvendinant ir derinant savo politinius bei su jais susijusius ekonominius, socialinius, kultūrinius, humanitarinius ir kitokius interesus.
Taigi tarptautinę teisę galima apibūdinti kaip ypatingą sistemą teisės normų, kuriomis reguliuojami valstybių ir kitų jos subjektų tarptautiniai santykiai, atsirandantys jiems įgyvendinant ir derinant politinius interesus bei atliekant su tuo susijusias viešojo pobūdžio funkcijas.
Pagrindinės žmogaus teisės, laisvės ir pareigos apima visas svarbiausias žmogaus veiklos sritis: darbą, politiką, asmens laisvė, socialinę ir kitas sferas ir sudaro tam tikrą bendrą sistemą. Valstybių konstitucijose yra numatytos ir veiksmingos teisių ir laisvių konkrečiuose teisiniuose santykiuose garantijos.
Lietuvos Respublikos Konstitucijoje vartojami sąvokos – "žmogus", "pilietis" ir "asmuo" – nėra tapačios, nors viena su kita ir yra glaudžiai susijusios.
Pagrindinės žmogaus teisės, laisvės ir pareigos – tai valstybės nustatytos, suteiktos ir garantuotos konstitucijoje, įtvirtintos kiekvieno piliečio galimybės veikti (teisės ir laisvės) ir leistinumas veikti (pareigos), siekiant užtikrinti jų gyvybiškai svarbių ir socialiai reikšmingų poreikių tenkinimą.
Socialinės, ekonominės teisės – tai žmogaus konstitucinių teisių, suteikiančių jam teisinę galimybę pretenduoti gauti iš valstybės, esant tam tikroms sąlygoms, atitinkamų gerybių socialinėje, ekonominėje ir kultūrinėje sferose, visuma.
Lietuvos Respublikos Konstitucijoje numatytos tokios žmogaus socialinės, ekonominės ir kultūrinės teisės:
1) Darbo santykių sferoje: teisė laisvai pasirinkti darbą bei verslą; teisė turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas; teisė gauti teisingą apmokėjimą už darbą; teisė gauti socialinę apsaugą nedarbo atveju; teisė į poilsį ir laisvalaikį, taip pat kasmetines mokamas atostogas teisė streikuoti darbuotojams ginant savo ekonominius ir socialinius interesus
2) Teisė gauti senatvės, invalidumo, našlių, našlaičių pensijas, socialinę paramą nedarbo, ligos metu.
3) Teisę į mokslą.
4) Teisė į nemokamą medicinos pagalbą valstybinėse gydymo įstaigose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-30
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.38 KB
AutoriusOlga
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises pagrindai (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą