Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Liudytojas

Liudytojas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Aplinkybės, dėl kurių asmenys negali būti apklausiami kaip liudytojai, Lietuvoje ir Prancūzijoje. Savęs nekaltinimo privilegija. Šeimos narių imuniteto privilegija. Profesinės paslapties privilegija. Iš profesijos pobūdžio kylanti pareigūno privilegija neliudyti. Iš kliento interesų apsaugos kildinama profesinės paslapties privilegija. Išvados.

Ištrauka

Liudytojo institutas – vienas svarbiausių bet kurio teisinio proceso (baudžiamojo, civilinio ar administracinio) metu tiriamos veikos aplinkybių įrodinėjimo instrumentų. Liudytoju baudžiamajame procese paprastai yra laikomas asmuo, kuris matė ar kitaip suvokė su tiriamu įvykiu susijusius faktus ir gali tai patvirtinti duodamas parodymus ikiteisminio tyrimo pareigūnams, prokurorui arba teismui. Jam, kaip ir bet kuriam kitam baudžiamojo proceso dalyviui, charakteringos tam tikros procesinės teisės, pareigos bei atsakomybė.
Bendrai baudžiamajame įstatyme reglamentuotą liudytojo procesinį statusą atskirais atvejais koreguoja šio darbo objektas – aplinkybės, dėl kurių asmenys negali būti apklausiami kaip liudytojai, kitaip dar vadinamos liudytojo privilegijomis . Tokios fundamentalių asmens teisių apsauga grindžiamos privilegijos tiesiogiai įtakoja pagrindines liudytojo, kaip atskiro baudžiamojo proceso dalyvio, teises ir individualias procesinės atsakomybės ribas . Svarbu įsidėmėti, jog šiuo atveju kalbama ne apie bendrąjį asmens negalėjimą būti liudytoju , bet apie gebančio liudyti asmens atleidimą nuo pastarosios procedūros savęs nekaltinimo, šeimos narių imuniteto arba profesinės paslapties privilegijų pagrindu.
Nepaisant pareigą liudyti apribojančių aplinkybių reglamentavimo Lietuvos baudžiamuosiuose įstatymuose, teorinės jų taikymo ribos nedetalizuotos, nėra šį institutą liečiančių precedentinių teismo nutarčių. Dėl šių priežasčių liudytojo privilegijų tyrimas palyginamuoju Lietuvos ir Prancūzijos principu leis nustatyti, kaip išsamiai naujajame Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse (toliau – LR BPK) yra reglamentuotas analizuojamas teisės institutas. Toks tyrimas parodys, kiek novatoriškas ar tapatus Prancūzijoje, pagrįstai laikoma viena seniausių kodifikuotos teisės valstybių, įtvirtintoms liudytojo privilegijoms yra liudijimo privalomumą koreguojančių aplinkybių reglamentavimas Lietuvos baudžiamuosiuose įstatymuose.
Lyginamasis tyrimas duotuoju atveju tikslingas dėl vienalytės liudytojo privilegijų instituto tradicijos nebuvimo – bene vienintelės konstituciškai iš fundamentaliųjų žmogaus teisių kildinamos liudytojo privilegijos daugelyje valstybių tėra savęs nekaltinimo ar šeimos imuniteto privilegijos, todėl kiekviena valstybė individualiai (neatsižvelgiant į kitų šalių teisinę praktiką) reglamentuoja savęs nekaltinimo, šeimos narių imuniteto bei profesinės paslapties privilegijų pobūdį bei ribas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-03
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.19 KB
Autoriustomas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno "Aušros" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word liudytojas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno "Aušros" gimnazija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą