Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normos (6)

Teisės normos (6)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Pozityviosios teisės norma. Norminamasis pobūdis. Formalusis apibrėžtumas. Visuotinis privalomumas. Visų teisės šakų privalomumo garantavimas vienodai veiksmingomis priemonėmis. Sistemingumas. Socialinės normos sąvoka. Socialinių normų klasifikacija. Teisės ir moralės normos. Kilmė. Reguliavimo apimtis. Normos išraiškos forma. Vidinė teisės normos struktūra. Teisės normos hipotezė. Teisės normos dispozicija. Teisės normų sankcija. Teisės normų klasifikacija.

Ištrauka

Teisės norma, kol ji nėra įgyvendinama visuomeniniame gyvenime arba praktikoje yra tik tam tikras tekstas su teisiniu turiniu. Reguliuojantis teisės normas veikimas pasireiškia jos poveikiu visuomeniniams santykiams. Jei norma draudžia, o draudžiantis santykis neegzistuoja – normos tikslas pasiektas, o jei norma leidžia ar įpareigoja, tai jas dar reikia realizuoti visuom. santykiuose.
Teisės normos yra teisinio reguliavimo priemonės, norminis visuomeninio santykio modelis, dažniausiai nustatytas ir garantuojamas valstybės. Tai lemia ypatingą jų vietą plėtojantis teisei.
Pozityviosios teisės norma- tai teisėkūros subjektų suformuluota ar sankcionuota visuotinai privalomo elgesio taisyklė, nustatanti visuomeninio santykio dalyviams teises bei pareigas ir garantuojama to santykio dalyvių abipuse nauda ir valstybės prievarta.
Būdama subjektinių teisių ir pareigų vienovė, teisės norma nustato galimo ir privalomo žmonių elgesio ribas, jų išorinės laisvės mastą. Teisės norma yra teisėto elgesio kriterijus, nes nurodo, kaip privalo elgtis visuomeninio santykio dalyviai, kad būtų užtikrinta abipusė jų teisių apsauga ir sudaromos vienodos tų teisių įgyvendinimo sąlygos.
Jis reiškia, kad teisės norma nustato konkretaus visuomeninio santykio dalyviams elgesio taisyklę. Tai kyla iš artimiausios pačios teisės normų paskirties- būti teisinio reguliavimo priemone. O reguliuoti žmonių elgesį, sakėme, - tai nustatyti jiems teises ir pareigas, tų teisių ir pareigų tarpusavio santykį: asmens subjektinės teisės rodo, ką asmuo gali daryti, o pareigos- ką jis privalo daryti arba ko privalo nedaryti.
Liepimas ir draudimas kaip tik ir telpa viename žodyje PAREIGA ir yra du jos aspektai. Leisdama asmeniui naudotis kuria nors vertybe, teisės norma suteikia jam laisvę šią vertybę netrukdomai įsigyti, ja naudotis, disponuoti, o įpareigodama atlikti tam tikrus veiksmus ar jų neatlikti, apriboja jo veiksmų laisvę. Apriboja tik tokiu mąstu, kiek šito reikia garantuoti kito asmens laisvę. Todėl teisėje slypi laisvė, visada yra teisinė laisvė ir dėl to- santykinė, priklausoma nuo atitinkamų pareigų vykdymo kito asmens teisių naudai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės konspektas
KategorijaTeisė
TipasKonspektai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.8 KB
AutoriusIeva
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKelmės profesinio rengimo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 8 puslapiai 
  • Kelmės profesinio rengimo centras / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą