Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Petras Leonas, jo darbai

Petras Leonas, jo darbai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Petras Leonas. Biografija. Petro Leono mokslinė kūryba.

Ištrauka

P . Leonas buvo tauri, tvirtų principų asmenybė, be kita ko, pasižymėjęs ir išskirtine tolerancija tolerancija kitokių pažiūrų žmonėms. Nepriklausomoje Lietuvoje jis įgijo didelį moralinį autoritetą, jo teisingumas tiesiog tapo legendinis, jis net buvo vadinamas visos Lietuvos visuomenės sąžine.
Petras Leonas gimė 1864 m. lapkričio 16 d. Marijampolės apskrityje, Liaskavos kaime, (dab. Prienų raj.) gausioje ūkininko, valdžiusio apie 15 ha žemės, šeimoje. Lietuviškai skaityti išmoko namuose, "daraktoriaus" padedamas, bet rimčiau mokytis nebuvo galimybių. Kilnodamasis iš vienos parapijos į kitą kartu su savo vyriausiuoju broliu kunigu, P. Leonas mokėsi Naujamiestyje, Šumske ir pagaliau 1884 m. sidabro medaliu baigė Marijampolės gimnaziją.
Tais pat metais P. Leonas įstojo į Maskvos universiteto Gamtos ir matematikos fakultetą, bet kitais metais perėjo į to paties universiteto Teisės fakultetą, nors jo motina labai norėjo kad jis taip pat būtų kunigas.
Maskvoje praleisti metai, P. Leono žodžiais , jį labai paveikę, padėję susiformuoti politinėms bei visuomeninėms pažiūroms, kurių jis laikėsi visą gyvenimą. Čia jis tapo įsitikinusiu liberalu demokratu, išmoko atjausti neturtinguosius. Ypatingai vertino universiteto ir to meto spaudos jam padarytą įtaką.
Universitete P. Leonui teko garbė mokytis pas tokius įžymius žmones kaip: profesorių A. Čiuprovą (politinė ekonomika ir statistika), I. Janžulą (finansų ir administracinė teisė ) ir jis tuo labai didžiavosi. Ypatingai jį žavėjo žinomas istorikas ir teisininkas M. Kovalevskis, skaitęs Vakarų Europos valstybių konstitucinę teisę bei valstybinės teisės pagrindus.
Vos tik pasirodžius pirmiesiems lietuviškiems laikraščiams, P. Leonas ėmė socialinėmis ir ekonominėmis temomis rašyti į J. Šliūpo Amerikoje leidžiamą "Lietuviškąjį balsą", po to- į "Šviesą", kur jis pats buvo vienu steigėjų. Užsimezgus ryšiams su V. Kudirka gimė ir įžymusis "Varpas" .
1889 m., parašęs disertaciją " Visuomeninė ir privatinė ūkinė gamybos organizacija" , P. Leonas baigė universitetą teisės kandidato laipsniu.
P . Leonas buvo nusistatęs dirbti Lietuvoje ir mastė apie advokato veiklą ir, norėdamas geriau susipažinti su teismų praktika, teisinį darbą pradėjo teismo kandidatu prie Suvalkų apygardos teismo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-04
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis32.6 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasI. Nakčiūnaitė
Švietimo institucijaV. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Petras Leonas jo darbai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • V. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla / 1 Klasė/kursas
  • I. Nakčiūnaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą