Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Dokumentinio proceso reikšmė ir bylų nagrinėjimo šia tvarka ypatumai

Dokumentinio proceso reikšmė ir bylų nagrinėjimo šia tvarka ypatumai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Dokumentinis procesas, bylų nagrinėjimo ypatumai. Leistinumas. Preliminarus sprendimas. Atsakovo prieštaravimai ir tolesnė bylos eiga. Dokumentinio proceso ir teismo įsakymo skirtumai. Dokumentinio proceso reikšmė. Išvados.

Ištrauka

2003 m. sausio 1 d. įsigaliojusiame Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekse, pasinaudojus Vokietijos patirtimi, įtvirtinta dar viena, paprastesnė civilinių turtinių ginčų nagrinėjimo tvarka.
LR CPK aptarti dokumentinio proceso ypatumai patvirtina, kad dokumentinis procesas yra viena iš sumarinio (supaprastinto) proceso formų. Ši procedūra turėtų palengvinti bylinėjimąsi tais atvejais, kai pareiškiami reikalavimai yra piniginiai (reikalaujama priteisti skolą, darbo užmokestį, nuostolius, išlaikymą), sudaryti sąlygas apginti ieškovo teises per kiek įmanoma trumpiausią laiką bei išleidžiant mažiau piniginių lėšų, nei nagrinėjant tą pačią bylą pagal bendrąsias ginčo teisenos taisykles. Piniginių reikalavimų, kurie gali būti nagrinėjami dokumentinio proceso tvarka, sąrašas nėra baigtinis. Dokumentinio proceso tvarka nagrinėjamos kokybiškai aukštesnės kategorijos bylos, nei priimant teismo įsakymą (nagrinėjamos visiškai aiškios bylos). Visi reikalavimai turi būti pagrindžiami leistinais rašytiniais įrodymais, t. y. nėra kviečiami liudytojai ar pateikiami daiktiniai įrodymai.
Asmuo, norėdamas, kad jo ieškinys būtų nagrinėjamas dokumentinio proceso tvarka, privalo tokį prašymą nurodyti savo ieškinyje. Ieškiniai, pareikšti dokumentinio proceso tvarka, apmokestinami puse žyminio mokesčio, mokėtino už ieškinį, pareiškiamą ginčo teisenos tvarka taikymo.
Dokumentinio proceso tvarka ieškovo prašymu gali būti nagrinėjami ieškiniai, kurių dalykas yra piniginiai reikalavimai (atsirandantys iš sutarties, delikto, darbo santykių, išlaikymo priteisimo ir kiti), kilnojamojo daikto, vertybinių popierių priteisimas ar reikalavimai iš nekilnojamojo daikto nuomos sutarčių dėl nuomininko iškeldinimo, jeigu visi reikalavimai yra pagrindžiami leistinais rašytiniais įrodymais (LR CPK 424 str. 1 d.). Yra numatomos dvi svarbios sąlygos – specialus ieškinio dalykas ir galimybė visus reikalavimus pagrįsti rašytiniais įrodymais.
Teisė pasirinkti prašyti, kad byla būtų nagrinėjama dokumentiniu procesu ar ne, priklauso ieškovui. Tokį norą ieškovas turi pareikšti teismui pateiktame ieškinio pareiškime, pridėti visus reikalingus rašytinius įrodymus, o jei negali jų pats gauti, prašymą išreikalauti teismo reikalingus įrodymus ieškiniui pagrįsti.
Jeigu ieškinyje, kurį prašoma nagrinėti dokumentinio proceso tvarka, sujungiami keli reikalavimai, iš kurių ne visi pagrįsti leistinais rašytiniais įrodymais, teismas dokumentinio proceso tvarka nagrinės tik tuos reikalavimus, kurie yra pagrįsti tokiais įrodymais, o kitus reikalavimus išskirs į atskirą bylą ir nagrinės pagal bendrąsias ginčo teisenos taisykles. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-07
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis15.15 KB
AutoriusEgle
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dokumentinio proceso reiksme ir bylu nagrinejimo sia tvarka ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą