Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija

Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. 1950 m. Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos priėmimas. Konvencijoje įtvirtintos žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės. Europos žmogaus teisių konvencijos mechanizmas. Išvados.

Ištrauka

Po Antrojo pasaulinio karo, brutaliai pamynusio ir sutrypusio net pačias elementariausias, šimtmečiais Europos valstybėse egzistavusias žmogaus teises, buvo susirūpinta šių teisių apsauga tarptautiniu mastu. 1948 m. JT Visuotinė Žmogaus Teisių deklaracija, 1966 m. Paktas dėl ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių ir Paktas dėl pilietinių ir politinių teisių tapo ryškiais universalios žmogaus teisių tarptautinės teisinės apsaugos pavyzdžiais. Ne mažiau svarbūs, o kartais net efektyvesni, yra regioniniai žmogaus teisių apsaugos teisiniai mechanizmai. Šioje srityje ypatingi nuopelnai tenka Europos Tarybai, kurios nariais dabar yra 40 valstybių. Jos iniciatyva ir jėgomis 1950 m. priimta Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija, vėliau - jos papildomi protokolai, sukurtas ir sėkmingai veikia šiuose teisiniuose dokumentuose suformuluotų nuostatų laikymosi kontrolės mechanizmas (Europos Tarybos Ministrų Komitetas, Europos Žmogaus Teisių Komisija, Europos Žmogaus Teisių Teismas), sugebėjęs europinę sistemą padaryti pačia veiksmingiausia iš kada nors egzistavusių regionine žmogaus teisių tarptautinės apsaugos sistema. Jos reikšmė dar labiau padidėjo, kai demokratinių ir teisinių valstybių kūrimo keliu pasuko totalitarizmo atsikračiusios naujosios Rytų ir Centrinės Europos valstybės.
Europos žmogaus teisių konvencijos priėmimas 1950 m. buvo atsakas į Antrojo Pasaulinio karo žiaurumus. Šis regioninis dokumentas įkūnijo teisėtumo žmogaus teisių atžvilgiu garantą ir sudarė sąlygas ginti valstybės viduje pažeistas žmogaus teises ir tarptautiniu lygmeniu.
Esminę reikšmę demokratijos vystymui po II Pasaulinio karo turėjo regioninės organizacijos - Europos Tarybos - sukūrimas. Europos tautos, kurios svarstė, kokią politinę kryptį joms pasirinkti, nusprendė sukurti naują instituciją, kuri įkūnytų "naujosios Europos" tvarkos idėją. Tokia institucija tapo Europos Taryba, kurios Statutas buvo pasirašytas 1949 m. gegužės 5 dieną. Europos Tarybos Statuto 1 bei 3 straipsniuose pažymėta, kad Europos Taryba sieks "…didesnės vienybės tarp jos narių, kad garantuotų jos tikslų įgyvendinimą, [...] bei skatintų ekonominį ir socialinį progresą…" . Statuto 3 straipsnyje minima teisinės valstybės idėja, kuri sudarys sąlygas garantuoti asmenims valstybių vidaus teisėje pagrindines žmogaus teises ir laisves.
Europos Taryba yra regioninė organizacija, atvira visoms demokratinėms Europos žemyno valstybėms. Tačiau norint tapti Europos Tarybos nare reikia gauti Ministrų Kabineto kvietimą, kuris duodamas tik valstybėms, besivadovaujančioms teisėtumo principu bei gerbiančioms pagrindines žmogaus teises ir laisves. Šiuo metu yra 43 valstybės, Europos Tarybos narės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-17
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.46 KB
AutoriusBrigita
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaPasvalio r. Saločių Antano Poškos vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos zmogaus teisiu ir pagrindiniu laisviu apsaugos konvencija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Pasvalio r. Saločių Antano Poškos vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą