Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Visuomeniniai valstybės pagrindai

Visuomeniniai valstybės pagrindai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Valstybės sąvoka. Valstybės egzistavimo būdai. Valstybė kaip organizuota viešoji valdžia. Valstybė kaip daugiamatė hierarchija. Valstybė kaip teritorinė organizacija. Valstybė kaip suvereni organizacija. Valstybė kaip prievartos organizacija. Dalis valdo visumą. Visuomeniniai valstybės pagrindai. Visuomenės konfliktų rūšys. Valstybės gyvenimo kultūriniai pagrindai. Etosas, mitai ir politinės ideologijos. Religija ir valstybinė valdžia. Politinė kultūra ir viešoji nuomonė. Valstybės valdžios legitimacijos pagrindai.

Ištrauka

Individo, gyvenimas bei jo prasmė labai priklauso nuo santvarkos tos valstybės, kurios pilietis jis yra. nuo valdžios struktūrų bei valdymo priklauso ir mūsų visų reikalai.
Esame įvairių grupių nariai, o šių grupių veiklumą lemia tiek valstybė, tirk jų tarpusavio santykiai. Politika –teisėta veiklos forma tada, kai kyla iš poreikio siekti tikslų, vertingų visiems. Politika – valstybės valdymo menas –turi savus dėsnius bei principus.
Prasta ta politika, kurios esmė yra egoizmas – siekimas asmeninės naudos.
Naujai formuojami Europos pilietybės pagrindai (Mastrichto sutartis) yra kvietimas kiekvienam iš mūsų: tikimasi, kad europiečiai sugebės būti lojalūs šiai platesnei už valstybę struktūrai - daugelio valstybių konfederacijai. Teks bandyti kurti daugiakalbę, vienijančią daug kultūrų politinę bei ekonominę bendriją.
Terminas "valstybė" atsirado XV amžiuje.Graikai miestui valstybei pavadinti vartojo terminą "polis", o romėnai -"civitas", "respublica". Viduramžiais europiečiai teritoriją valdančią organizaciją vadino "regnum" (karalystė). Žodis "terra" (lot. žemė) taip pat reiškė valstybę. Lenkijoje sakyta "rzeczpospolita" (valstybė). Lietuvos, vienos iš baltų žemių, vardas pirmą kartą paminėtas 1009 m. Kvedlinburgo kronikoje, Lietuvos valstybė susidarė XIII a. pirmoje pusėje iš atskirų krašto teritorijų, kurias valdė kunigaikščiai. Lietuviškas jos pavadinimas "valstybė" atsirado iki XIX a.
Terminą "valstybė" bendrąja prasme pradėjo vartoti italų mąstytojas Nikolas Makiavelis, Italų kalbos žodis "lo stato", tapo pagrindu sudarant XVI a. išvestinius terminus kitose naujosiose kalbose. Iš jo kilęs anglų "a state".
Valstybė yra natūrali visuma. Ji atsiranda, vykstant bendruomenių civilizacijos evoliucijai. Natūrali grupė yra organiška bendruomenė, primenanti gyvą organizmą. Kaip tvirtino L. fon Šteinas, valstybė yra "iš asmenų sudarytas visuotinės valios organizmas".
Galime remtis ir dar kitokiu požiūriu, teigdami, kad valstybė yra tikslą turinti grupė, atsiradusi ir esanti tam, kad palaikytų vidaus tvarką ir išliktų saugi, iškilus išorinei grėsmei. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-19
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis29.74 KB
Autoriushelp4student
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Visuomeniniai valstybes pagrindai [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą