Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Vartotojų teisių gynimas (4)

Vartotojų teisių gynimas (4)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Vartotojo teisių gynimas. Lietuvos Respublikos (LR) vartotojų teisių gynimo įstatymas. Lietuvos nacionalinė vartotojų švietimo programa. Tarptautinis vartotojų apsaugos ir gynimo tinklas. Europos vartotojų diena. Išvados.

Ištrauka

"Vartotojai pagal apibrėžimą – tai mes visi" – savo 1962 m. kovo 15 d. deklaracijoje pristatytoje JAV Kongresui, nurodė Dž. Kenedis. "Jie yra didžiausia ekonominė grupė, veikianti ir veikiama beveik kiekvieno sprendimo tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuose. Nepaisant to, jie yra vienintelė grupė… į kurių nuomonę dažnai neatsižvelgiama".
Lietuvoje vykdomos vartotojų politikos tikslas - užtikrinti lygias galimybes vartotojui, kartu su gamintoju bei paslaugos tiekėju, naudotis rinkos teikiama nauda. Tačiau šis tikslas nėra lengvai pasiekiamas, nes būti lygiateisiu rinkos partneriu gali tik išprusę vartotojai, kurių interesai yra efektyviai atstovaujami tiek valstybinių, tiek ir nevyriausybinių, vartotojų teises ginančių institucijų. Kiekvienas mūsų esame vartotojai, ir kasdien susiduriame su prekėmis ir paslaugomis, kurias perkant reikalingos tam tikros žinios bei gebėjimai. Vartotojo gebėjimai bei žinios yra įgyjamos per laiką, ugdymo ir praktikos dėka.
Svarbiausios ir pagrindinės vartotojų teisės:
Saugumo teisė. Apsauga nuo prekių, kurios gali būti pavojingos sveikatai ir gyvenimui.
Teisė gauti informaciją. Apsauga nuo klaidingos ir iškreiptos informacijos, reklamos, įpakavimo. Suteikimas tokios informacijos, kuri leistų tinkamai pasirinkti.
Pasirinkimo teisė. Suteikti galimybę vartotojams naudotis produktų ir paslaugų įvairove, konkuruojančiomis kainomis, o tose srityse, kuriose konkurencija neveikia ir pakeičiama valdžios reguliavimu, užtikrinti paslaugų ir prekių patenkinamą kokybę ir teisingas kainas.
Teisė būti išgirstam. Užtikrinti, kad vartotojo interesai būtų visiškai palaikomi valdžios politikoje bei sąžiningai ir greitai būtų sprendžiama administracijos.
Teisė į švietimą – viena iš pagrindinių vartotojų teisių. Vartotojų švietimas – tai procesas, kurio metu vartotojams sudaromos galimybės įgyti žinių ir gebėjimų, reikalingų įsigyjant ir naudojant prekes ir paslaugas savo poreikiams.
Vartotojų teisių gynimas yra viena iš svarbiausių valstybės ekonominės ir socialinės politikos sričių. Tinkamas vartotojų teisių apsaugos lygis – viena iš prielaidų sėkmingai įsilieti į Europos Sąjungos vieningą rinką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-19
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis15.43 KB
Autoriusaliuz
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasL. Liubauskienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vartotoju teisiu gynimas (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • L. Liubauskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą