Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Užsieniečių įvažiavimo sąlygos į Lietuvos Respubliką

Užsieniečių įvažiavimo sąlygos į Lietuvos Respubliką

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Užsieniečių atvykimas į Lietuvos Respubliką. Veiksmai atvykus į pasienio kontrolės punktą. Vykimas tranzitu per Lietuvos Respubliką. Užsieniečių neįleidimas į Lietuvos Respubliką. Išvados.

Ištrauka

Kasdien skaitome laikraščius, žiūrime televizorių, klausome radijo, naršome internete ir kiekvienas visada pastebime turistinių agentūrų skyrelius, kuriuose siūloma keliauti. Pasiūlymų matome pačių įvairiausių, galime rinktis keliones žeme, oru ir vandeniu. Agentūros suteikia galimybę aplankyti visus pasaulio miestus, žymias vietas, egzotiškas šalis. Taigi daugelis piliečių keliauja susigundę reklamomis, kitų kelionės tai hobis ir panašiai. Kad kelionė būtų maloni ir kad pasiektume kelionės užsibrėžtus tikslus prieš išvykstant į kelionę reikėtų pasidomėti ir apie šalį į kurią vykstame. Reikėtų pasidomėti kokių dokumentų mums reikės, ar mus į šalį įsileis vien tik su pasu ar reikės gal kokių papildomų dokumentų, patikrinti paso galiojimo laiką ir netgi pasižiūrėti kokias mes valstybes pravažiuosime kol pasieksime savo norimą šalį. Bet iš praktikos matome, kad nevisi žmonės apie tai pagalvoja iš anksto. Taigi aš savo darbe apžvelgsiu užsieniečių įvažiavimo į Lietuvos Respubliką sąlygas.
Pagrindinis dokumentas nustatantis užsieniečių atvykimo ir išvykimo, buvimo ir gyvenimo, prieglobsčio suteikimo, integracijos ir natūralizacijos, sprendimų dėl užsieniečių teisinės padėties apskundimo tvarką bei reglamentuojantis kitus užsieniečių teisinės padėties Lietuvos Respublikoje klausimus yra Lietuvos Respublikos 2004 m. balandžio mėn. 29 d. įstatymas Nr. IX-2206 "Dėl užsieniečių teisinės padėties".
Užsienietis – asmuo, kuris nėra Lietuvos Respublikos pilietis, neatsižvelgiant į tai, ar jis turi kurios nors užsienio valstybės pilietybę, ar neturi jokios. Nors reikėtų išskirti dar Europos sąjungos piliečius ir trečiųjų šalių piliečius. Užsieniečiai gali atvykti į Lietuvos Respubliką ir išvykti iš jos tik per pasienio kontrolės punktus. Atvykimui į Lietuvos Respubliką ir buvimui jos teritorijoje užsienietis privalo turėti galiojantį kelionės dokumentą. Kelionės dokumentas – užsienio valstybės piliečio pasas ar jį atitinkantis dokumentas, skirtas vykti į užsienio valstybę bei pripažintas Lietuvos Respublikoje. Galiojantį kelionės dokumentą atvykstant į šalį užsienietis privalo pateikti pasienio kontrolės punkte valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnui. Užsienietis, atvykstantis į Lietuvos Respubliką ne ilgesniam kaip 3 mėnesių per pusę metų laikotarpiui, skaičiuojant nuo pirmojo įvažiavimo į Lietuvos Respubliką dienos, privalo galiojančiame kelionės dokumente turėti Lietuvos Respublikos vizą, jeigu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas arba tarptautinė sutartis nenumato kitaip. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-19
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17.79 KB
Autoriusmis
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uzsienieciu ivaziavimo salygos i Lietuvos Respublika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą