Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės pažeidimas ir jo rūšys (5)

Teisės pažeidimas ir jo rūšys (5)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Teisės pažeidimai. Priešingumas teisei. Teisės pažeidimai ir kiti nukrypimai nuo teisėtvarkos. Teisės pažeidimų rūšys. Nusikaltimai. Baudžiamieji nusižengimai. Administracinės ir baudžiamosios teisės pažeidimų panašumai bei skirtumai. Nusikaltimo ir baudžiamojo nusižengimo požymiai. Valstybės reakcija į padarytus teisės pažeidimus. Išvados.

Ištrauka

Teisės subjektai – fiziniai ir juridiniai asmenys, valstybės institucijos, pareigūnai paprastai nenukrypstamai laikosi galiojančių teisės normų ir vykdo jas. Tačiau, yra situacijų, kai minėti subjektai pažeidžia valstybės nustatytas teisės normas ir savo neleistinu elgesiu daro teisės pažeidimus, todėl valstybė negali nereaguoti į daromus teisės pažeidimus ir privalo taikyti atitinkamas poveikio priemones [3].
Taigi mano darbo tikslas yra supažindinti su teisės pažeidimu ir jo rūšimis. Pagrindinis uždavinys, kurį sau iškėliau yra: atskleisti teisės pažeidimo esmę ir išanalizuoti teisės pažeidimo rūšis. Darbo metodai – mokslinės - teorinės literatūros apžvalga ir analizė.
Rašydama šį darbą daugiausiai naudojausi Stasio Vansevičiaus knyga "Valstybės ir teisės teorija" bei Alfonso Vaišvilos knyga "Teisės teorija". Taip pat rėmiausi Lietuvos Respublikos baudžiamuoju kodeksu bei Lietuvos Respublikos administraciniu ir civiliniu teisės pažeidimų kodeksais.

Pasak Stasio Vansevičiaus teisės pažeidimo esmę rodo jo žalingumas visuomenei ir neteisėtumas (priešingumas teisei). Visuomeninis žalingumas, pavojingumas yra pagrindinis požymis, apibūdinantis teisės pažeidimą bruožas ir objektyvus pamatas, atribojantis teisėta nuo neteisėta. Visuomeninis žalingumas pasireiškia tuo, kad teisės pažeidimas visada yra susijęs su kėsinimusi į asmens, visuomenės prioritetus ir vertybes, pažeidžia privačius ir visuomeninius interesus. Teisės pažeidimo aktas visada yra iššūkis visuomenei, nepaisymas to, kas jai vertinga. Visuomenei žalingumas arba pavojingumas yra pažeidėjo kėsinimasis į svarbias visuomenei gėrybes, jos egzistavimo sąlygas. Teisės pažeidimai visuomenei ypač žalingi dėl paplitimo, jie trikdo normalų visuomenės gyvenimo ritmą, kėsinasi į susiklosčiusius visuomeninius santykius, sukelia socialinę įtampą ir konfliktus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-20
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis23.41 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises pazeidimas ir jo rusys (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą