Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Privatūs ir viešieji juridiniai asmenys (3)

Privatūs ir viešieji juridiniai asmenys (3)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Juridiniai asmenys. Juridinio asmens apibrėžimas. Viešieji ir privatieji asmenys. Viešieji juridiniai asmenys. Privatieji juridiniai asmenys. Juridinių asmenų steigimo dokumentai. Juridinių asmenų teisnumas. Juridinių asmens organai. Sandoriai, sudaryti pažeidžiant privačiojo juridinio asmens valdymo organų kompetenciją. Sandoriai, sudaryti pažeidžiant viešojo juridinio asmens valdymo organų kompetenciją. Išvados.

Ištrauka

Asmenys Lietuvos Respublikos Civiliniame Kodekse skirstomi į fizinius ir juridinius. Fizinis asmuo - tai natūralus subjektas - žmogus. Fizinis asmuo yra civilinės teisės subjektų pagrindas.
Juridinis asmuo - išvestinis, nenatūralus civilinės teisės subjektas. Kaip žinome, pagrindinis civilinių teisių subjektas yra žmogus, jis ir sukuria juridinius asmenis. Visi nenatūralūs civilinės teisės subjektai kuriami viešosios ir privatinės teisės normomis. Sukurtieji asmenys gali būti pripažįstami juridiniais asmenimis, arba ne. Šiame referate išskirsiu ir aprašysiu privačius ir viešuosius juridinius asmenis.
Juridinio asmens požymiai: pavadinimas; atskiras turtas; teisinis subjektyviškumas. Susivienijimai turintys juridinio asmens požymius pagal veiklos pobūdį skirstomi į: įmones, įstaigas, organizacijas. Juridiniai asmenys klasifikuojami pagal daugelį kriterijų. Pagal asmens tikslą ir veiklą galima išskirti: privatūs juridiniai asmenys; viešieji juridiniai asmenys. Privatūs juridiniai asmenys - tai asmenys, kurių tikslas tenkinti privačius interesus, gauti pelną. Lietuvos Respublikos Civilinis kodeksas nepateikia nei privačių nei viešųjų juridinių asmenų baigtinio sąrašo. Privatūs juridiniai asmenys gali būti skirstomi į pelno siekiančius juridinius asmenis (įmonės), ir nepelno organizacijas (kooperatyvai, daugiabučių namų savininkų bendrijos). Viešieji juridiniai asmenys, priešingai nei privatūs, pelno nesiekia. Jų misija yra tenkinti viešuosius interesus, palaikyti tvarką ir t.t. Viešiesiems juridiniams asmenims priskirtinos savivaldybės, valstybė, viešosios įstaigos ir t.t.
Juridinis asmuo yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises ir pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme.
Juridiniai asmenys skirstomi į viešuosius ir privačiuosius juridinius asmenis ir nurodyti viešųjų juridinių asmenų veiklos reguliavimo ypatumai.
Juridiniai asmenys gali būti skirstomi remiantis įvairiais kriterijais. Pagal veiklos pobūdį jie gali būti skirstomi į įmones, įstaigas ir organizacijas; pagal veiklos sritį – į juridinius asmenis, užsiimančius ūkine komercine veikla, viešuoju administravimu, kultūrine, socialine, švietimo, mokslo, sportine ir kitokia veikla; pagal turtines atsakomybės apimtį – į ribotos ir neribotos civilinės atsakomybės asmenis; pagal steigimo būdą – į egzistuojančius per se (valstybės, savivaldybės etc.), steigiamus teisės aktu, registruojamus, egzistuojančius atsiradus tam tikroms aplinkybėms ir t.t. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-05
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis23.32 KB
Autoriusburbuliukas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasRektorius A. Rimkevičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Privatus ir viesieji juridiniai asmenys (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Rektorius A. Rimkevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą