Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės aktų sisteminimas

Teisės aktų sisteminimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Norminių teisės aktų sisteminimo samprata. Norminių teisės aktų sisteminimo priežastys. Norminių teisės aktų sisteminimo tikslai. Norminių teisės aktų sisteminimo formos. Apskaita. Inkorporacija. Konsolidacija. Kodifikacija. Išvados.

Ištrauka

Viena svarbiausių valstybės funkcijų veiksmingumo išraiška yra jos išleidžiamų norminių teisės aktų kokybė, kadangi aktais yra kuriamos, keičiamos, naikinamos arba pildomos teisės normas. Todėl yra svarbu sukurti ir tobulinti vientisą, darnią teisės normų sistemą, kuri efektyviai reguliuotų įvairius visuomenės santykius. Tai galima padaryti per norminių teisės aktų sisteminimą, tad ši tema yra ypač aktuali ir svarbi visos valstybės lygmenyje.
Šiame darbe yra aptariami pagrindiniai norminių teisės aktų sisteminimo klausimai ir jų reikšmė visai nacionalinei teisės sistemai.
Pirmoje dėstymo dalyje yra pagrindžiamas norminių teisės aktų sisteminimo būtinumas, jo samprata, išskiriant pagrindines jo priežastis bei tikslus. Toliau išskiriamos pagrindinės norminių teisės aktų sisteminimo formos: apskaita, inkorporacija, konsolidavimas ir kodifikacija, kiekviena iš jų trumpai apibūdinama bei pateikiami pavyzdžiai. Darbo pabaigoje pateikiamos išvados, kurių prieita analizuojant literatūroje nurodytus šaltinius ir rašant darbą.
Šio savarankiško darbo tikslas yra:
Apibūdinti norminių teisės aktų sisteminimo sampratą;
Nurodyti norminių teisės aktų sisteminimo priežastis;
Išskirti norminių teises aktų sisteminimo tikslus ir formas;
A. Vaišvila (2000) pažymi, kad "norminių teisės aktų sisteminimas – tai įvairių teisės subjektų (valstybės institucijų, firmų, pareigūnų, piliečių) veikla, kuria siekiama sugrupuoti teisės normų aktus į vientisą sistemą siekiant palengvinti jų paiešką, operatyviai ir tiksliai įgyvendinti jų nurodymus"1. Iš apibrėžimo matyti, kad norminių teisės aktų sisteminimas laikomas tam tikra veikla, kuria pasiektas norminių teisės aktų vientisumas ir darnumas leistų užtikrinti greitą ir kokybišką darbą su jais.
Norminių teisės aktų sisteminimo procese į teisės sistemą įtraukiama ne pavienė izoliuota teisės norma, o suformuoti teisės normų blokai, tam tikros stambios grupės. Taigi sisteminimas yra reikalingas, kadangi jis užtikrina vieningą, suderintą ir sutvarkytą norminių visuomeninių santykių reguliavimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-08
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis13.92 KB
Autoriusblablabla
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises aktu sisteminimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą