Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinės sistemos

Teisinės sistemos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įžanga. Teisinės sistemos samprata siaurąja ir plačiąja prasme. Skirstymo į teisines sistemas kriterijai. Teisinių sistemų klasifikacija. Romanų-germanų teisinė sistema. Istorija. Teisėkūra. Teisės sistema. Teisės šaltiniai. Teisinės struktūros. Teisininkai. Teisėjai. Anglosaksų bendroji teisinė sistema. Paprotinė teisė. Religinė teisė. Išvada.

Ištrauka

Teisės tradicijos ir sistemos nesusiformavo per vieną dieną. Pradžioje visuose kraštuose buvo daugiau ar mažiau vadovaujamasi paprotine teise ar ją diktuojančia religija. Pačios pirmosios civilizacijos – Mesopotamija, Senovės Kinija – puikiausi šio teiginio įrodymai.
Formuojantis ir vystantis valstybėms, skirtingose vietose ėmė formuotis kiek skirtingos teisės tradicijos. Vienos valstybės liko prie paprotinės teisės, savo gyvenime besivadovaudamos vertybėmis, kurių nediferenciavo – žmonės vienodai laikėsi tiek moralinių, tiek religinių, tiek teisinių normų. Bausmė už jų nesilaikymą irgi buvo vienoda – visuotinis pasmerkimas. Labiau ekonomiškai ir politiškai išsivysčiusiose valstybėse, kurios dabar priskiriamos vakarų teisės tradicijai, – kontinentinėje Europoje, Anglijoje – teisės normų reguliuojama sritis buvo aiškiai atribota ir jų vykdymas užtikrintas valstybės prievarta.
Kuo toliau, tuo daugiau atsirado įvairių teisės tradicijų porūšių – bendroji, civilinės ir kitos teisės sistemos, turinčios daug specifinių bruožų ypač teisėkūros ir teisės taikymo procese. Kad galėtumėme konkrečią valstybę priskirti prie tam tikros teisės sistemos – reikia kruopščiai ją išnagrinėti, o toks ir yra šio darbo tikslas.
Šią temą pasirinkau todėl, kad ji išties aktuali dabartinėje visuomenėje. Stiprėjantys ekonominiai, politiniai ir socialiniai ryšiai tarp valstybių skatina jas dar kartą peržvelgti savo nacionalines teisės sistemas ir stengtis jas suderinti su kaimyninėmis valstybėmis taip užtikrinant ir efektyvesnį bendradarbiavimą. Bet kad galima būtų suvienodinti teisę, pirmiausia reikia išsiaiškinti pagrindinius skirtumus ir nuspręsti, kurie iš jų visai netrukdo valstybių bendradarbiavimui ir kurie turėtų būti pašalinti. Savo darbe ir bandysiu atskleisti pagrindinius teisinių sistemų bruožus.
Taigi darbo pradžioje pateikiamas bendras teisinės sistemos apibūdinimas, skirtumas nuo teisės tradicijos. Toliau šiek tiek daugiau dėmesio skiriama Vakarų teisės tradicijai, bruožams, skiriantiems ją nuo kitų tradicijų. Paskui įvardinsiu kriterijus pagal kuriuos tam tikra nacionalinė teisės sistema priskiriama kuriai nors teisės sistemai. Galiausiai trumpai apibūdinsiu pagrindines siuo metu egzistuojančias teisės sistemas, daugiau dėmesio skirdama vakarų teisės tradicijos teisės sistemoms. Teisinių sistemų analizėje remsiuosi keturiais pagrindiniais kriterijais: istorija, kuria bus parodyta teisės sistemos evoliucija nuo atsiradimo iki dabartinių laikų; teisėkūros procesu, kuriame geriausiai atsispindi kokiam valstybės valdymo organui yra patikėta teisės kūrimo funkcija; teisinėms institucijoms, kurios savo veikloje tako teisę, bei pačių teisininkų veiklai, atskirų profesijų įtaką ir vietą teisinėje veikloje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-08
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis42.29 KB
Autoriuskornelija
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisines sistemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą