Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisė (70)

Teisė (70)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Teisingumo sąvoka ir jo vykdymo procedūra. Teisė. Teisės kilmė. Teisės sąvoka ir požymiai. Teisės normos. Teisės realizavimas. Teisiniai santykiai. Teisė ir moralė. Teisės šaltiniai ir jų rūšys. Teisės norminių aktų galiojimas. Teisės pažeidimai ir teisinė atsakomybė. Teisės pažeidimo sąvoka ir požymiai. Teisės pažeidimo struktūra. Teisinė atsakomybė ir jos rūšys. Konstitucinė teisė. Konstitucinės teisės pagrindai. Konstitucinės teisės sąvoka, normos ir šaltiniai. Socialinės – ekonomines teisės. Politinės teisės ir laisvės. Žmogaus teisių ir laisvių teisinės gynimo garantijos. Teisės sampratos santykis su politiniu režimu. Teisė – fundamentinė žmogiškumo kategorija. Termino teisė daugiareikšmiškumas. Prigimtinės teisės teorija. Teisinis pozityvumas. Teisės principai. Teisės principų rūšys. Teisės funkcijos. Teisės mokslo uždaviniai ir specifika. Civilinė teisė. Daiktinė teisė. Nuosavybės teisė. Prievolinė teisė. Baudžiamoji teisė. Baudžiamosios teisės samprata ir sistema. Nusikaltimas ir jo požymiai. Administracinė teisė. Administracinės teisės sąvoka. Administracinio teisės pažeidimo subjektas. Išvados.

Ištrauka

Žmonijos visuomenė yra sudėtingų ir kartu vieningų santykių junginys. Todėl visuomenės funkcionavimo ir raidos būtina sąlyga yra šių santykių tvarkymas, jų reguliavimas. Visuomenės gyvenimas dažniausiai yra reguliuojamas tam tikrų taisyklių ir socialinių normų.
Jau labai seniai žinoma, kad teisingumas yra valstybės pagrindas, o teisė - viena iš svarbiausių priemonių valstybės uždaviniams vykdyti. Tad teisė ir yra iš tam tikrų taisyklių (normų), nustatytų ar sankcionuotų valstybės, ir reguliuojančių tuos visuomenės santykius, siekiant įtvirtinti, apsaugoti bei vystyti visuomeninę tvarką, sistemą. Šių taisyklių laikymasis, esant reikalui, užtikrinamas valstybės prievartos priemonėmis.
Teisingumas - tai ypatinga valstybinės veiklos funkcija, vykdoma teisminiuose posėdžiuose (kai kur teisminiai posėdžiai suprantami kaip teismo, teisiamasis, teisminis posėdis), nagrinėjant baudžiamąsias ir civilines bylas, Baudžiamosiose bylose teisiamiesiems (kaltininkams) skiriant bausmes, o nekaltus išteisinant. Civilinėse bylose įpareigojant civilinius atsakovus įvykdyti teismo paskirtą civilinę teisinę pareigą.
Teisingumas - valstybinės veiklos sritis, procesas sudėtingas, nes sprendžiamas žmogaus likimas. Teisingumas vykdomas įstatymo nustatyta tvarka. Pažeidus ją iškyla atsakomybė.
LR Teismų įstatymas I skirsnis "Pagrindiniai teismų veiklos principai"
1 str. Teisingumo vykdymas
Teisingumą LR vykdo tik teismai.
Teismas priima sprendimus ir nuosprendžius LR-os vardu.
Įsiteisėję teismų sprendimai, nuosprendžiai, nutartys ir nutarimai yra privalomi visoms valstybinės valdžios ir valdymo institucijoms, įmonėms, įstaigoms, organizacijoms bei fiziniams asmenims ir turi būti vykdomi visoje LR teritorijoje.
2 str. Lygybė įstatymui ir teismui
Įstatymui ir teismui visi asmenys lygūs.
Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.
4 str. Teisė į teisminę gynybą
LR-oje visi jos piliečiai turi teisę į teisminę gynybą nuo kėsinimosi į jų gyvybę ir sveikatą, asmeninę laisvę, nuosavybę, garbę ir orumą, kitas LR Konstitucijos ir įstatymų jiems garantuotas teises ir laisves, taip pat į teteisinę gynybą nuo valstybinės valdžios ir valdymo institucijų bei pareigūnų neteisėtų veiksmų ar neveikimo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis94.98 KB
AutoriusVaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teise (70) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 36 puslapiai 
  • Žemaitijos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą