Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Vartotojų apsauga Europos Sąjungoje (ES)

Vartotojų apsauga Europos Sąjungoje (ES)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Visapusis ir integruotas metodas. Bendras aukštas vartotojų apsaugos lygis. Veiksmingas vartotojų apsaugos taisyklių taikymas. 10 Pagrindinių principų susijusių su vartotojų apsauga Europos Sąjungoje (ES). Išvados.

Ištrauka

Vartotojų teisių rėmimas, klestėjimo ir gerovės didinimas yra svarbūs ES tikslai, ir tai atsispindi Europos teisės aktuose. Narystė Europos Sąjungoje garantuoja didesnę vartotojų apsaugą.
Vartotojų apsaugos politika (angl. consumer policy, pranc. politique des consommateurs, vok. Verbraucherschutzpolitik) - priemonės, susijusios su vartotojų atstovavimu, produktų sauga, klaidinančia reklama, teisingos informacijos teikimu vartotojams ir pan.
Vartotojų teisių apsaugos reguliavimo būtinybė Europoje iškilo 1970 metų viduryje. Iki 7 dešimtmečio Europoje civilinėje teisėje vyravo šalių apsisprendimo laisvė. Vėliau išaiškėjo, kad kai kurios šalys sutarčių sudarymo, vykdymo, ginčų procese atsiduria nelygioje padėtyje lyginant su stambiais gamintojais arba tiekėjais. Dėl šių priežasčių iškilo klausimas, ar į tokius santykius turi įsikišti valstybė ir kokiais metodais tai turi būti sureguliuota.
Buvo nutarta vartotojų apsaugos srityje į civilinį reguliavimą įterpti administracinį reguliavimo metodą, nurodantį šalims kaip jos turi elgtis, pabrėžiant, kad vartotojas yra silpnesnioji šalis. Romos sutartyje šis reguliavimas nebuvo įtvirtintas iki Paryžiaus Viršūnių susitikimo 1974 metais gruodžio mėnesį, Paryžiuje per aukščiausiojo lygio susitikimą Bendrijos valstybių ir vyriausybių vadovai pirmą kartą sutarė, kad būtina imtis politinių priemonių šioje srityje. Greitai po šio susitikimo Komisija pristatė pirmą programą vartotojų politikos srityje. Šioje programoje buvo įtvirtintos pagrindinės Europos Sąjungos tolesnės reguliacijos vartotojų teisių srityje gairės bei vartotojų teisės:
a) teisė į sveikatos apsaugą ir saugumą;
b) teisė į ekonominių interesų apsaugą;
c) teisė į žalos atlyginimą;
d) teisė į informaciją ir švietimą;
e) teisė į atstovavimą.
Programa pabrėžė ir įtvirtino sektorinį vartotojų teisių reguliavimo principą specifinėse Europos Sąjungos reguliavimo srityse kaip Ekonomikos, Žemės ūkio, aplinkos, transporto ir energijos politikoje. Kita programos dalis įtvirtino būtinybę sureguliuoti bendruosius vartotojų apsaugos principus bei teises, kaip klaidinanti reklama, nesąžiningos sutarčių sąlygos, prekių žymėjimas ir pan.
Metams bėgant, ši politika užtikrino aukštą vartotojų apsaugos lygį daugelyje sričių. Be 1992 m. priimtos bendrosios produktų saugos direktyvos, dabar taip pat taikomos atskiros saugos priemonės, skirtos žaislams, asmeninėms apsaugos priemonėms, elektros prietaisams, kosmetikai, vaistams, mašinoms ir pramoginiams laivams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-10
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis19.53 KB
AutoriusPaulius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJunevičius
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vartotoju apsauga Europos Sajungoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Junevičius
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą