Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės teorijos objektas ir metodas (2)

Teisės teorijos objektas ir metodas (2)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Teisės teorijos objektas. Teisės teorijos metodas. Filosofinis teisės pažinimo metodas. Sociologinis teisės pažinimo metodas. Dogmatinis teisės pažinimo metodas. Istorinis teisės pažinimo metodas. Lyginamasis teisės pažinimo metodas. Kritikos teisės pažinimo metodas. Psichologiniai metodai. Kompleksinis jurisprudencijos metodas. Specialūs teisės pažinimo metodai. Kada vyrauja vienas metodas. Išvados.

Ištrauka

Šio rašto darbo tikslas, nustatyti teisės teorijos objektą, jo tyrimo metodus, jų paskirtį ir įtaką teisės teorijai.
Temą, ,, teisės teorijos objektas ir metodas ", pasirinkau, nes pažintis, su bet kuriuo mokslu, ne tik teisės srityje, prasideda nuo jo objekto nustatymo, tyrimo būdų ir metodų pažinties, galų gale geriau pasiruošti teisės teorijos egzaminui. Manau, kad analizavimas teisės teorijos objekto ir metodų, padės man geriau suvokti teisės teoriją apskritai.
Prieš pradedant nagrinėti, temą ,,teisės teorijos objektas ir metodas", būtų pravartu išsiaiškinti, kas apskritai yra teisės teorija ir kada ji susiformavo, kaip savarankiška teisės mokslo disciplina.Teisės teorija nagrinėjama kaip mokslas, todėl reikėtų apibrėžti pačio mokslo sąvoką. Mokslas – tai asmens veiklos sfera, kurios funkcija - objektyvių žinių apie tikrovę išugdymas, bei teorinis sisteminimas.
Pati teisės teorija – tai mokslas, tiriantis visuomenės socialinę struktūrą, socialinių jėgų santykį ir kitus socialkultūrinius veiksnius, formuojančius, keičiančius vyraujančią visuomenėje teisės sampratą kaip visiems teisės mokslams bendrą metodologinį pagrindą; taip pat bendrųjų teisės sąvokų aparatą , darantį teisės sampratą praktiškai funkcionalią, pajėgią metodologiškai, vertybiniu požiūriu vadovauti šakinių teisės mokslų tyrimams ir vertinimams ( A. Vaišvila, 2004 .P. 29-30 ). Bendriausiu požiūriu teisės teorija tiria teisę ir valstybę.
Teisės teorija, kaip savarankiška teisės mokslo disciplina, susiformavo XIXa., Anglijoje.Terminą ,, teisės teorija" pasiūlė rusų teisininkas Leonas Petražyckis. Ši idėja iš Rusijos greitai perėjo į Lenkiją, Lietuvą, Vakarų Europos kraštus.
Prieš pradedant aiškintis, kas gi yra teisės teorijos objektas ir, kokiais metodais teisės teorija naudojasi, reikėtų išsiaiškinti, o kas apskritai yra objektas ir metodas. Objektas – tai lotynų kalbos žodis, reiškiantis ,, mesti priešais save, laikyti priešais save" , objektas – tai kas svarbiausia , į ką labiausiai kreipiamas dėmesys, kas svarbiausia žmonėms, į ką labiausiai gilinamasi.Teisės teorijos objektą lėmė jos pačios keliami tikslai, plačiąją prasme - tai teisė, siauresne prasme – tai teisės sampratos ir bendrosios teisinės sąvokos. Objektai turi metodus. Pats objektas atsako į klausimą , ką tiria mokslas, o metodas kaip ir kokiu būdu, tas objektas ištiriamas.Teisės teorija neturi specialių, tik jai skirtų metodų, ji naudojasi bendrais metodais, kurie padeda ir kitiems mokslams.
Taigi, šiame rašto darbe , bandysiu nustatyti ir geriau susipažinti su teisės teorijos objektu ir metodais, apibūdinti jų įvairovę, aptarti pagrindinius, specialius ir kitus teisės pažinimo metodus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-17
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis14.24 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLekt. Dr. L. Baublys
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises teorijos objektas ir metodas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Lekt. Dr. L. Baublys
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą