Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos banko teisinis statusas

Lietuvos banko teisinis statusas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Bankų sistema. Centrinis bankas. Lietuvos banko valdybos pirmininkas. Lietuvos banko tarnautojai. Lietuvos banko paslaptis. Lietuvos banko kapitalas. Lietuvos banko pinigų politika. Lietuvos banko paskolos. Indėliai. Valstybės iždo agento funkcijos. Lietuvos banko finansinė apskaita ir atsakomybė. Kredito unijos. Centrinės kredito unijos. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos bankas nuo įsikūrimo pradžios pradėjo vykdyti vieną iš įstatymų numatytų banko funkcijų – reguliuoti komercinių bankų steigimą ir kontroliuoti jų veiklą. " Bankų priežiūros uždaviniai ir turinys keitėsi ir plėtėsi priklausomai šalies bankų sistemos raidos" . Taigi pasirinkta (mane asmeniškai dominanti ) kursinio darbo tema – Lietuvos banko teisinis statusas. Savo darbe aš apžvelgiu centrinio (Lietuvos banko) svarbiausius ir aktualiausius klausimus:
kokia yra vykdoma pinigų politika;
banko struktūra;
banko sistema;
veiklos principai ir funkcijos;
paskolos bendrieji klausimai;
indėliai, kapitalas;
vidaus kontrolė;
kapitalas, apskaita, finansinė atskaitomybė;
kredito unijų ir centrinės kredito unijos..

I skyriuje trumpai paminiu ne tik Lietuvos banko, bet ir komercinių bankų reikšmę bankų sistemoje, glaustai supažindinu su Lietuvos banko istorija, kuri vėliau atsiskleidžia ir daugiau.
II – III skyriuose apžvelgta banko politika, toliau apskaita ir atskaitomybė.
Pabaigoje pateikiamos išvados ir literatūros sąrašas.

Kiekvienoje valstybėje svarbų vaidmenį vaidina bankų sistema. Pati svarbiausia finansų bei bankų sistemos funkcija- mobilizuoti šalies finansinius išteklius ir nukreipti juos į kuo efektyvesnę panaudojimo sferą.
Priklausomai nuo vykdomų operacijų pobūdžio, galima išskirti 3 pagrindines bankų grupes:
centrinis bankas;
universalūs arba komerciniai bankai;
specializuoti bankai (inovaciniai- finansuoja naujų technologijų parengimą ir įsisavinimą; investiciniai – teikia ilgalaikius kreditus juridiniams ir fiziniams asmenims, taip pat platina firmų naujų emisijų vertybinius popierius; taupomieji , hipotetiniai – skolina pinigus, užstatant žemę ar kitą nekilnojamąjį turtą; šakiniai – finansuoja atskiras šalies ūkio subjektus: žemės ūkio, transporto, statybos, pramonės ir kt.; biržiniai – finansuoja biržų sandorius, prekybą vertybiniais popieriais; kiti bankai ir kreditinės institucijos).
"Visos šios bankų grupės valstybėje funkcionuoja kaip vieninga sistema" . Bankų veiklą Lietuvoje reglamentuoja LR Bankų įstatymas (komercinių bankų), o centrinio banko veiklą – LR Lietuvos Banko įstatymas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-18
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai9
Dydis30.39 KB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos banko teisinis statusas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą