Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Nuosprendžio vykdymas: teorija ir praktika

Nuosprendžio vykdymas: teorija ir praktika

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Dėstomoji dalis. Bendrosios pastabos. Nuosprendžio vykdymas. Bausmės vykdymas. Nuosprendžio vykdymo tvarka. Nuosprendžio vykdymo subjektai. Nuosprendžio vykdymo požymiai. Civilinio ieškinio užtikrinimas. Praktinės nuosprendžio vykdymo problemos. Išvados.

Ištrauka

Nuosprendžio vykdymas – itin plati ir paini sąvoka, kadangi daugeliu atveju yra tapatinama su bausmių vykdymu. Nėra visiškai teisūs nei tie, kure teigia, kad tai dvi visiškai skirtingos medalio pusės, nei tie, kurie laiko šias dvi sąvokas tapačiomis. Bausmė jau nuo senų laikų buvo laikoma vienintele priemone pataisyti nusidėjusį žmogų, todėl vienokia ar kitokia forma pasireikšdavo jau nuo seniausių laikų. Šiuolaikinėje teisėje bausmė taip pat turi savo auklėjamąją funkciją, tačiau nuosprendis kaip tam tikra teisingumo vykdymo išraiškos forma nebe tik įtvirtina tam tikrą bausmę, bet ir pagrindžia kitokią, priešingą poziciją. Nuosprendis nebesiejamas su bausme, kadangi nuosprendžiu asmuo lygiai taip pat gali būti ir išteisinamas. Nors būtų gan lengva turint įtariamąjį "padaryti" jį kaltu ir jo asmeniui įvykdyti tam tikrą bausmę, tačiau tokiu būdu mes pamirštume visus žmogaus teisių gynimo reikalavimus ir bendruosius teisės bei moralės principus.
Nuosprendžio priėmimas – yra išskirtinė teismo veikla. Taip kaip teisingumą vykdo tik teismai, taip ir nuosprendį priimti gali tik teismai. Nuosprendžio priėmimas yra išskirtinai baudžiamojo pobūdžio teismo prerogatyva. Kadangi nuosprendžiu žmogus gali būti arba viešai pasmerkiamas ir jam paskirta kriminalinė bausmė, arba viešai išteisintas ir jo atžvilgiu priimtas išteisinamasis nuosprendis. Kita vertus, vien šiom dviem dalimis teismo nuosprendžiai neapsiriboja, kadangi baudžiamasis procesas yra itin sudėtingas ir griežtas mechanizmas.
Nors baudžiamasis procesas yra atskira teisės šaka, tačiau jis neretai susipina su civiliniu procesu. Šis santykis pasireiškia per civilinio ieškinio atsiradimą baudžiamajame procese, todėl aprašydama civilinį ieškinį, mėginsiu atskleisti šio instituto esmę ir galimybes bei santykį su nuosprendžio vykdymu.
Šiame darbe mėginsiu išanalizuoti įvairius nuosprendžio bei nuosprendžio vykdymo aspektus ir su šiais aspektais susijusias praktines problemas. Teoriniam darbo turiniui atskleisti pasitelksiu įvairią norminę bei teorinę literatūrą, kurios pagrindu meginsiu visų pirma atriboti nuosprendžio vykdymą nuo bausmės vykdymo. Taip pat darbe nagrinėsiu nuosprendžio, kaip baudžiamojo proceso stadijos esmę bei turinio elementus. Kaip ir bet koks procesas, nuosprendžio vykdymas siejasi su tam tikrų subjektų veikla. Nuosprendžio vykdymo atveju, subjektų, įgyvendinančių bei vykdančių šią stadiją, ratas yra ganėtinai specifinis, dėl to turi būti aptartas atskirai.
Atskleisdama praktinį nuosprendžio vykdymo turinį, neatsiribosiu nuo konkrečios bylos nagrinėjimo bei atitinkamų teisės aktų analizės, todėl išsamiau paanalizuosiu kai kuriuos nuosprendžio vykdymo atskirais atvejais ypatumus. Tuo tarpu darbo pabaigoje išskirsiu apibendrintą medžiagą, leidžiančią susidaryti visuminį vaizdą apie nuosprendžio vykdymą kaip baudžiamojo proceso stadiją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-31
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis39.63 KB
AutoriusLilija
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuosprendzio vykdymas teorija ir praktika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą