Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Specialiųjų tyrimų tarnybos vaidmuo teisėsaugos institucijų sistemoje

Specialiųjų tyrimų tarnybos vaidmuo teisėsaugos institucijų sistemoje

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Aplinkybės, kuriomis buvo priimtas sprendimas įkurti Specialiųjų tyrimų tarnybą. Specialiųjų tyrimų tarnybos uždaviniai ir funkcijos. Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų teisinis statusas. Specialiųjų tyrimų tarnybos skirtumas nuo kitų teisėsaugos institucijų. Išvados.

Ištrauka

Vienokios ar kitokios formos ir masto korupcija egzistavo per visą žmonijos istoriją . Korupcija – kompleksinis pagal pobūdį ir priežastis socialinis reiškinys, apimantis beveik visas valstybės gyvenimo sritis, ir darantis didelę žalą valstybės bei visuomenės interesams, todėl kova su korupcija yra labai svarbus, tiek atskiros valstybės, tiek ir tarptautinis uždavinys.
Lietuvoje ilgą laiką nebuvo institucijos skirtos kovoti su korupcija ir jos priežastimis. Tačiau ši korupcijos problema, po nepriklausomybės atkūrimo, vis labiau didėjo ir darėsi vis opesnė. Todėl buvo įkurta Specialiųjų tyrimų tarnyba – kovai su korupcija ir nusikaltimais, organizuotu nusikalstamumu valstybės tarnybai.
Šiame darbe bandysiu plačiau apžvelgti:
1. Specialiųjų tyrimų tarnybos raidą;
2. Specialiųjų tyrimų tarnybos paskirti, funkcijas ir uždavinius;
3. Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų teisinį statusą;
4. Specialiųjų tyrimų tarnybos skirtumus, nuo kitų teisėsaugos institucijų;
Lietuvai 1990 metais atkūrus nepriklausomybę ir tik pradėjus kurti demokratinę teisinę valstybę kartu su naujų valdžios mechanizmų stiprėjimu į valdžios institucijas intensyviai pradėjo skverbtis ir korupcijos apraiškos. Nors kovą su korupcija Lietuvoje nuo pat pradžių vykdė daugelis teisėsaugos institucijų, nebuvo centro, koordinuojančio tokių nusikaltimų tyrimą. Dėl šių nusikaltimų sudėtingumo ir specifikos teisėsaugos institucijoms buvo sudėtinga užtikrinti efektyvią korupcijos kontrolę. Atsižvelgiant į tai, 1997 metų vasario 18 d. prie Vidaus reikalų ministerijos buvo įsteigta Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), kurios tikslas - kovoti su korupcija, organizuotu nusikalstamumu ir nusikaltimais valstybės tarnybai.
Siekiant padidinti Specialiųjų tyrimų tarnybos veiklos savarankiškumą bei efektyvumą ir išplėsti jos galimybes kovoje su korupcija aukščiausios valdžios sferoje, po poros veiklos metų buvo nuspręsta padaryti ją nepriklausomą nuo vykdomosios valdžios ir reorganizuoti į instituciją, atskaitingą tik LR Prezidentui ir LR Seimui. Toks įstatymas, priimtas 2000 m. gegužės 2 d., sudarė sąlygas sustiprinti antikorupcinę STT veiklą. Šis įstatymas įgalino STT koordinuoti Nacionalinės kovos su korupcija programos rengimą ir įgyvendinimą bei savarankiškai tirti korupcines ir su ja susijusias nusikalstamas veikas, taip pat korupcinių faktų atskleidimą ne tik žemesniuosiuose, bet ir aukščiausiuose valdžios sluoksniuose, kovos su korupcija prevencinių priemonių ir būdų sistemos sukūrimą, siekiant kompleksiškai eliminuoti ir neutralizuoti korupcijos priežastis bei sąlygas, aukštos kvalifikacijos specialistų kovai su korupcija rengimą ir kt. STT struktūroje šiuo metu veikia korupcijos prevencijos, operatyvinės veiklos ir kontrolės, ikiteisminio tyrimo, antikorupcinio švietimo, gyventojų priėmimo ir konsultavimo, taip pat kiti aptarnaujantys padaliniai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-05
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis13.72 KB
AutoriusLauksmina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasRasa Bekėžienė
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Specialiuju tyrimu tarnybos vaidmuo teisesaugos instituciju sistemoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Rasa Bekėžienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą