Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teismo sprendimų vykdymas Belgijos Karalystėje

Teismo sprendimų vykdymas Belgijos Karalystėje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įžanga. Bendri bruožai. Vykdomojo dokumento ir sprendimo priėmimo procedūra. Esminės ieškinių sąlygos. Vykdymo objektai. Arešto galiojimo terminai. Areštų apskundimas. Belgijos ir Lietuvos bendradarbiavimas vykdant teismo sprendimus. Išvados.

Ištrauka

Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, išsiplėtė atviro ekonominio, kultūrinio bei socialinio bendradarbiavimo ribos, o kartu su jomis, aktualūs tapo ir sąjungos šalių teisinių sistemų veiklos principai ir tvarka.
Viena iš tokių valstybių yra Belgijos Karalystė, tai valstybė vakarų Europoje, turinti sausumos sienas su Nyderlandais, Vokietija, Liuksemburgu ir Prancūzija, Šiaurės Vakaruose valstybės krantus skalauja Šiaurės jūra ir Duvro (arba Pa De Kalės) sąsiauris. Belgija yra viena tankiausiai gyvenamų šalių Europoje, tačiau gyvenimo lygis joje yra labai aukštas. Belgijos teisės sistema remiasi civiline teise ir yra kilusi iš Napoleono kodekso. Belgijoje pripažįstamos prancūzų, olandų ir vokiečių valstybinės kalbos.
Neabejotinai, tokia geografinė ir ekonominė valstybės padėtis bei Europos Sąjungos institucijų buvimas sutraukia nemažai įvairių valstybių keliautojų, pareigūnų, valstybės tarnautojų ir verslininkų, kuriems neabejotinai tenka susidurti ir su šios šalies teismo sprendimų vykdymu, sudėtingas jis ar paprastas būtų.
Norėdamas tai išsiaiškinti, sieksiu atsakyti į keletą klausimų:
1. Kas būdinga teismo sprendimų vykdymui Belgijos Karalystėje?
2. Kaip vyksta teismo sprendimo vykdymo procedūros?
3. Kaip vyksta bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Belgijos vykdant teismo sprendimus?

Belgijos Karalystėje, kaip ir kitose teisinėse valstybėse tarp kreditoriaus ir skolininko susiklosto nepageidautinos situacijos, kurias teisiškai teisingai galima išspręsti tik tam tikrų institucijų pagalba. Šiuo atveju kalbame apie santykius, kurie susiklosto tokiais atvejais kai skolininkas savanoriškai nesilaiko teisinio sprendimo, tuomet ieškovas gali įgyvendinti savo teises pasitelkdamas į pagalbą teismus ir taip priversti skolininką laikytis minėto teisinio sprendimo, tai vadinama priverstiniu vykdymu. Tam, kad priverstinis vykdymas būtų teisėtas, reikalingas vykdomasis dokumentas, kuris Belgijoje apibrėžiamas Teismų kodekso 1386 straipsnyje. Vykdomasis dokumentas tai ne šiaip formalumas, o svarbus dokumentas leidžiantis įsibrauti į asmeninę skolininko teisinę sritį. Toks dokumentas paprastai yra teismo sprendimas arba notarinis aktas. Pabrėžtina, kad gerbiant skolininko privatumą, galimi išimtinai atvejai kuomet dokumentas negali būti įvykdytas, tai yra laikas nuo 21 val. iki 6 val. ryto bei šeštadieniais ir sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis . Tokį dokumentą kaip ir Lietuvoje vykdo antstolis, tik skirtumas nuo Lietuvos būtu tas, kad Belgijoje antstoliai yra teismo pareigūnai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-22
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis32.76 KB
Autoriusaurumx
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas5
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teismo sprendimu vykdymas Belgijos Karalysteje [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą