Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Patentų teisė: išradimų teisinės apsaugos aspektai – išradimų rūšys, patentabilumo kriterijai

Patentų teisė: išradimų teisinės apsaugos aspektai – išradimų rūšys, patentabilumo kriterijai

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Išradimas kaip patentų teisės objektas. Išradimo samprata ir esmė/ Sprendimai, nelaikomi išradimais. Išradimų rūšys. Patentabilumo kriterijai. Naujumas. Išradimo lygis. Pramoninis pritaikomumas. Patentabilumo kriterijų nustatymo aspektai. Lietuvoje pagal PĮ bei Europos patentų tarnybos pagal EPK. Patento savininko teisės. Patento savininko samprata. Patento savininko teisių turinys. Patento savininko išimtinių teisių ribojimai. Išvados.

Ištrauka

Šiandieniniame pasaulyje pramoninė gamyba plečiasi labai sparčiai: atsiranda vis daugiau modernių technologijų, gamybos būdų ir naujų produktų. Todėl kyla poreikis apsaugoti visus minėtus įvairių sričių specialistų intelektinės veiklos metu sukurtus techninius sprendimus, kurie apibrėžiami kaip išradimai.
Išradimų apsaugos forma pripažįstamas patentas, kurį išduoda kompetentinga institucija teisės aktų nustatyta tvarka. Tačiau norint, kad tam tikras techninis sprendimas būtų pripažintas išradimu, reikia, kad jis atitiktų įstatyme numatytus kriterijus. Lietuvos Respublikoje išradimų apsaugos klausimus reglamentuoja Lietuvos Respublikos patentų įstatymas bei Patentinių paraiškų padavimo, ekspertizės ir patentų išdavimo taisyklės IR/01/98.
Analizuojant patentų teisės klausimus, darbe remiamasi ne tik minėtu įstatymu bei poįstatyminiu teisės aktu, bet ir nagrinėjami teismų sprendimai, Europos patentų tarnybos Apeliacinės kolegijos praktika, Europos Sąjungos teisės aktai bei vadovėliuose pateikiamos nuomonės.
Logiškai ir sistemiškai analizuojant minėtą literatūrą, siekiama atskleisti išradimo sampratą ir esmę, patento savininko teises, jų ribojimus bei išradimų klasifikavimą. Pagrindinis dėmesys skiriamas patentabilumo kriterijų ir jų aiškinimo bei taikymo apibūdinimui, taip pat šių kriterijų nustatymo aspektams Lietuvoje pagal Lietuvos Respublikos patentų įstatymą ir Europos patentų tarnybos pagal Europos patentų konvenciją.
Išradimas yra labai plati sąvoka, kurią nusakyti vienu apibrėžimu yra gana sudėtinga.
Dažnai yra painiojamos atradimo ir išradimo sąvokos. Tai yra didelė klaida, nes tai visiškai skirtingos kategorijos. Atradimą galima apibrėžti kaip nežinoto reiškinio, dėsningumo, savybės, dalyko, egzistavusio jau ir be žmogaus įsikišimo, suradimą, užfiksavimą, nustatymą ir pan. Todėl atradimas nėra kažko kokybiškai naujo sukūrimas. Vadinasi, kai kalbame apie atradimus, mes turime omenyje naujos planetos, cheminės medžiagos, gyvūnų rūšies, fizikos dėsnio ir pan. atradimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis35.83 KB
AutoriusJuste
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Patentu teise isradimu teisines apsaugos aspektai isradimu rusys patentabilumo kriterijai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą