Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Nusikaltėlių išdavimas (ekstradicija)

Nusikaltėlių išdavimas (ekstradicija)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Ekstradicijos sąvoka. Ekstradicijos ryšys kaip viena iš tarpvalstybinės pagalbos formų. Ekstradicijos vykdymas pagal valstybės nacionalinės teisės procesą. Ekstradicijos sąlygos pagal bendrąją tarptautinę teisę. Ekstradicijos sąlygos pagal Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis. Lietuvos Respublikos Baudžiamajame ir baudžiamojo proceso kodeksuose nustatyta ekstradicijos sąvoka. Lietuvos nacionalinės teisės pagrindas asmens išdavimui. Lietuvos Respublikos įstatymuose nustatyti atsisakymo išduoti asmenį pagrindai. Išvados.

Ištrauka

Dabar jau nereikia įrodinėti, kad tarptautinės teisės vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje didėja. Tarptautinės teisės normos apima vis naujas gyvenimo sritis, kurios anksčiau buvo laikomos nacionalinės teisės reguliavimo sfera, savotiška jos privilegija.
Be abejonės, didėja ir tarptautinės teisės normų efektyvumas. Tai leidžia teigti, kad teisėtumas ir teisingumas tarptautiniuose santykiuose tampa realybe. Tarptautinės teisės svarbą valstybių santykiuose rodo, pavyzdžiui, ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas. Ir siekis atkurti Lietuvos nepriklausomybę, ir istorinis 1990 metų kovo 11 dienos Aktas buvo pagrįsti tarptautine teise. Su ja taip pat tiesiogiai susiję Lietuvos valstybingumo stiprinimas ir nacionalinių interesų gynimas. Žlugus komunistinei sistemai, baigėsi izoliacija, ir kiekvienos valstybės, ypač mažos, interesai ir saugumas dabar yra tiesiogiai susiję su kitų valstybių interesais ir saugumu. Tai ypač akivaizdu Europos integracijos srityje. Tarptautinė teisė prasiskverbė ir į tradicinę valstybių vidaus teisės sferą - individo teises. Čia nepakanka pasakyti, kad tarptautinė teisė įtvirtina žmogaus teises ir pagrindines laisves, bet būtina pabrėžti, kad sukurtos tarptautinės institucijos ir mechanizmai, tiesiogiai ginantys žmogaus teises. Galima būtų pridurti, kad šiuolaikinėmis sąlygomis ekstradicijos srityje reikia taip pat atsižvelgti į žmogaus teisių apsaugos normas. Pavyzdžiui, negalima išduoti asmens valstybei, kurioje jam gresia kankinimai.
Ekstradicija, arba nusikaltėlių išdavimas kitai valstybei, yra sena ir kartu sudėtinga teisinė kategorija. Kartu reikėtų pabrėžti, kad šiuolaikinėmis sąlygomis ekstradicijos instituto reikšmė išaugo. Nusikaltėlis dėl šiuolaikinių komunikacijos priemonių gali išvykti į kitą valstybę ir pasislėpti nuo teisingumo žymiai greičiau, negu bet kada anksčiau.
1990 m. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja patvirtino tipinę ekstradicijos sutartį, kuria turėtų sekti valstybės, sudarančios ekstradicijos sutartis (rezoliucija 45/116). Tai, be abejo, rekomendacinio pobūdžio dokumentas.
Pastaraisiais metais tarptautinėje teisėje pokyčių būta iš tiesų daug. Jie lietė svarbius tarptautinės teisės institutus bei šakas. Viena iš svarbiausių tarptautinės šakų yra žmogaus teisė ir jos kategoriją ekstradicija. Todėl šiame rašto darbe stengsiuosi apžvelgti ekstradicijos principus, realizavimo būdus bei Lietuvos Respublikos nacionalinės teisės ir tarptautinės teisės sąveiką vykdant ekstradiciją. Tarptautinė teisė, kaip mokslo šaka Lietuvoje yra dar labai jauna, literatūros nagrinėjančios tarptautinės ekstradicijos teisės sąsajas su Lietuvos nacionaline teise yra nedaug. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-07-11
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai23 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis35.39 KB
Autoriusvita
Viso autoriaus darbų160 darbų
Metai2000 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikalteliu isdavimas (ekstradicija) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2000 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą