Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Sąjungos pagrindinės institucijos

Europos Sąjungos pagrindinės institucijos

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Europos Sąjungos pagrindinės institucijos. Jų funkcijos, kompetencija bei sudėtis schematiškai. Europos Viršūnių Taryba. Europos Viršūnių Tarybos darbas. Europos Komisija. Europos Komisijos darbas. Europos Parlamentas. Europos Parlamento darbas. Teisingumo Teismas. Teisingumo Teismo darbas. Europos audito rūmai.

Ištrauka

Europos Viršūnių Taryba yra aukščiausia Europos Sąjungos institucija ir atlieka pagrindinę funkciją. Ji numato bendras politines gaires ES užsienio ir saugumo politikai. Ją sudaro ES šalių valstybių ir vyriausybių vadovai ir Europos Komisijos pirmininkas. Europos Viršūnių susitikimuose dalyvauja Europos Parlamento pirmininkas ir valstybių narių užsienio reikalų ministrai. Susitikimai vyksta pirmininkaujančioje šalyje.
Valstybių ir vyriausybių vadovai reguliariai posėdžiauja ne mažiau, kaip du kartus per metus, dalyvaujant ir užsienio reikalų ministrams. Europos Viršūnių Tarybos priimami sprendimai teikia politines ES judėjimo kryptis. Tarybos sprendimai turėjo įtakos pirmiesiems Europos Parlamento rinkimams (1979m.), Europos monetarinės sistemos kūrimui (1979m.), naujų narių priėmimui.
Komisarai atsakingi už vieną ar kelias veiklos sritis (pvz.žemės ūkį, gamtos apsauga ir pan.) Komisijos narių posėdžiai vyksta kartą per savaitę. Vienas komisaras negali priimti konkretaus sprendimo. Sprendimai priimami derybose ir įsigalioja, kai už jį balsuoja 14 iš 27-ties komisarų balsų.
Komisijos pirmininką bendru susitarimu skiria valstybių narių vyriausybės. Paskirtąjį Komisijos pirmininką tvirtina Parlamentas. Tada paskirtasis Komisijos pirmininkas, tardamasis su valstybių narių vyriausybėmis, renkasi kitus komisijos narius. Kandidatų sąrašas pateikiamas Parlamentui ir šis balsavimu patvirtina Komisijos narius. Ministrų Taryba oficialiai skiria kandidatus. Komisijos nariai skiriami penkeriems metams. Jų kadencija gali būti pratęsta.
Dabartinės komisijos pirmininkas yra Jose Manuel Barrosso iš Portugalijos. Šios Komisijos kadencija baigsis 2009m spalio 31d.
Komisijos darbą organizuoja apie 10 įvairių tarnybų: Generalinis sekretoriatas, Statistikos tarnyba, Juridinė tarnyba, Spaudos atstovų tarnyba ir kt.
Tokių dirbančių tarnautojų čia yra apie 25000.
Pagrindinė komisijos buveinė yra Briuselyje, turi įstaigų ir Liuksemburge, taip pat atstovybes visose ES šalyse.
Parlamentas buvo įkurtas 1962m., o nuo 1979m. jo nariai renkami balsavimo būdu. Parlamento rinkimai vyksta kas penkeri metai, o balsavimo teisę turi ES šalių piliečiai ( virš 490mln.gyv.).
Parlamentas susideda iš 785 narių iš 27 ES šalių. Parlamento nariai suskirstyti ne pagal nacionalines grupes, bet pagal septynias politines grupuotes.
Parlamento buveinė yra trijose vietose: Briuselyje, Liuksemburge ir Strasbūre. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-07-13
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis118.88 KB
Autoriuskarolina
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos pagrindines institucijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-12-27 IP: 78.62.172.124
    Nepastovusis sako

    Neblogas darbas, kam tinka tema siuskites

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą