Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Socialinio aprūpinimo pašalpos, skirtos šeimai remti

Socialinio aprūpinimo pašalpos, skirtos šeimai remti

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Socialinio aprūpinimo Lietuvoje pagrindai. Valstybinio socialinio draudimo skiriamos pašalpos. Bedarbių rėmimo pašalpos. Ligos, motinystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos. Pašalpos suluošinimo darbe ir profesinių susirgimų atvejais bei kitos išmokos. Kitos socialinės pašalpos. Valstybinės pašalpos šeimoms, auginančioms vaikus. Invalidų socialinės integracijos pašalpos. Pašalpos mirties atveju. Pašalpos kariškiams ir jiems prilygintiems asmenims bei jų šeimos nariams. Išvados.

Ištrauka

Socialinės apsaugos sistemoje socialinės lengvatos skiriamos pagal atitinkamus socialinės rizikos veiksnius. Tokių lengvatų tikslas - padėti išvengti socialinės rizikos (prevencija), atkurti situaciją, buvusią iki socialinės rizikos atsiradimo, ar kompensuoti socialinės rizikos padarinius. Pirmiausiai reikėtų stengtis užkirsti kelią bet kokiai žalai, kurią gali padaryti pasireiškusi socialinė rizika, ir tik vėliau, antrajame etape, reiktų mėginti atkurti pradinę situaciją, o socialinės rizikos padarytus nuostolius kompensuoti vėliausiai - paskutiniajame etape. Tačiau negalima nepastebėti, kad praktiškai socialinei apsaugai dažniausiai tenka susidurti su paskutiniuoju scenarijumi - kompensavimu. Nors prevencija ar atkūrimas ir yra labai svarbūs, tačiau dažnai jie vaidina tik antraeilį vaidmenį socialinės apsaugos sistemoje. Žinoma, tai nereiškia, kad jų vaidmuo nėra svarbus už socialinės apsaugos ribų. Šiuo požiūriu galima pateikti daug pavyzdžių: užimtumo politika, saugų darbą užtikrinančios priemonės, netgi švietimas ir viešosios tvarkos palaikymas.
Socialinė parama gali būti teikiama piniginėmis išmokomis ir natūra. Kadangi mano rašto darbo tema "Socialinio aprūpinimo pašalpos, skirtos šeimai remti" nagrinėsiu tik šių pašalpų skyrimą.
Išmokų šeimoms schema dažniausiai apima visus gyventojus ir finansuojama bendromis lėšomis. Pašalpa šeimai paprastai nustatoma fiksuoto dydžio, o jos skyrimas gali priklausyti nuo lėšų testo. Šeimos pašalpa gali būti pridedama prie pašalpos gavėjo apmokestinamųjų pajamų. Parama šeimai skiriama padengti daliai išlaidų, susijusių su sergančio šeimos nario priežiūra namuose arba kartu gyvenančių tėvų bei kitų šeimos narių priežiūra. Šeimos narių, ypač vaikų, priežiūra namuose gali būti kompensuojama fiktyviu darbo stažu pensijų schemoje: įskaitomas tas laikotarpis, kai namuose buvo prižiūrimas vaikas ar kitas šeimos narys
Ypatingą dėmesį įvairių šalių socialinė sauga skiria vaikų auginimui reikalingų išlaidų kompensavimui. Pagrindinis pašalpų vaikams tikslas yra kompensuoti dalį šių išlaidų tėvams arba asmenims, turintiems tokių išlaidų. Šios pašalpos turi sukurti tam tikrą pusiausvyrą tarp bevaikių ir auginančių vaikus. Čia verta prisiminti, kad kai kuriose šalyse vaikų auginimo išlaidos juos auginantiems žmonėms yra kompensuojamos įvairių rūšių nuolaidomis mokant tiesioginius mokesčius. Šioje kategorijoje numatoma ir kitokio pobūdžio parama šeimoms. Ji nesusijusi su vaiko auginimo išlaidų padengimu.
Toliau šiame rašto darbe plačiau panagrinėsime pašalpų šeimoms skyrimo principus, tvarką bei apžvelgsime šių pašalpų skyrimą Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-07-13
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis27.71 KB
Autoriusvita
Viso autoriaus darbų160 darbų
Metai2001 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialinio aprupinimo pasalpos skirtos seimai remti [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2001 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą