Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Kontinentinis šelfas ir jo režimas

Kontinentinis šelfas ir jo režimas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įžanga. Kontinentinio šelfo raida. Tarptautinių konvencijų reguliuojančių kontinentinio šelfo klausimus apžvalga. 1958 metų Ženevos konvencija dėl kontinentinio šelfo. 1982 metų Jungtinių tautų jūrų teisės konvencija. Kontinentinio šelfo klausimų reglamentavimas Lietuvos Respublikos įstatymuose. Išvados.

Ištrauka

Daugiau kaip šimtmetis jau yra žinomas terminas kontinentinis šelfas. Jo atsiradimą sąlygojo valstybių visapusiškas vystymasis, tobulėjimas tiek moksliniame, tiek ekonominiame lygyje. Vystantis valstybėms kiekviena valstybė turi žinoti tikslias savo šalies teritorijos ribas, bei ribas kur tik ji turi teisę įgyvendinti savo suverenias teises ir laisves. Kontinentinio šelfo supratimas ir žinojimas tai valstybės sienų nustatymo savotiška metodika. Kontinentinis šelfas aktualiausias pakrančių valstybėms, nes tik jos savo valstybės krantu būdamos susijungusios su jūromis ar vandenynais gali turėti teises į kontinentinį šelfą.
Mano manymu kontinentinio šelfo tema pastaruoju laiku aktuali ir Lietuvos Respublikai, nes ji taipogi ribojasi su Baltijos jūra ir jai palyginus visiškai neseniai atstačius savo nepriklausomybę ir atsiskyrus nuo kaimyninių valstybių kontinentinio šelfo ribų nustatymo klausimas tapo ypač aktualus, gal būt tai ir paskatino mane pasirinkti kontinentinio šelfo ir jo režimo temą.
Pagrindinės tarptautinės konvencijos su kuriomis teko susidurti rašant šią temą tai yra 1958 metų Ženevos konvencija dėl kontinentinio šelfo ir 1982 metų Jungtinių Tautų jūrų teisės konvencija, šiose konvencijose plačiausiai apžvelgiamas kontinentinis šelfas ir jo režimas. Literatūros dalį sudaro ir šių konvencijų pagrindu priimti tarptautiniai protokolai ar tarptautinių teismų išaiškinimai sprendžiant bylas susijusias su kontinentiniu šelfu ir jo režimu.
Renkant literatūrą šiai temai taipogi teko susidurti su savotiškais sunkumais, nes pagrindinė literatūra liečianti šią temą yra tarptautinių konferencijų protokolai, tarptautinės konvencijos, kurių dauguma net nėra išverstos į lietuvių kalbą, o be to gal būt jie yra skirti siauresniam skaitytojų ratui, nes jų suradimas bibliotekose yra apsunkintas. Be abejo nemažai knygų ar monografijų liečiančių kontinentinį šelfą yra parašytos rusų kalba, kuriose apžvelgiamos mano minėtos tarptautinės konvencijos ar tarptautinių konferencijų protokolai , bei autorių daromos savo išvados.
Lietuvių kalboje yra keletas knygų, kuriose taipogi paliečiamas kontinentinio šelfo klausimas, tai ir P.Kūrio, M.Požarsko "Tarptautinės teisės apybraižos", V.Vadapalo "Tarptautinė teisė". Šiose knygose kontinentinis šelfas ir jo režimas paliestas sakyčiau kiek siaurai, be abejo galima teigti, kad plačiausiai kontinentinis šelfas ir jo režimas yra apžvelgtas S.Katuokos "Tarptautinė jūros teisė", kurios šeštasis skyrius yra skirtas kontinentiniam šelfui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-07-19
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis23.58 KB
Autoriusvita
Viso autoriaus darbų160 darbų
Metai2002 m
Klasė/kursas6
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kontinentinis selfas ir jo rezimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą