Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisėjų asmens neliečiamumo garantijos

Teisėjų asmens neliečiamumo garantijos

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įžanga. Teisėjų asmens neliečiamumo garantijos. Imunitetas nuo baudžiamosios atsakomybės. Imunitetas nuo civilinės atsakomybės. Viešoji atsakomybė kontinentinės teisės sistemos valstybėse. Viešoji atsakomybė bendrosios teisės sistemos valstybėse. Viešoji civilinė atsakomybė Lietuvoje. Drausminė teisėjų atsakomybė.

Ištrauka

Paprastai, siekiant atskleisti kokios nors sąvokos turinį, pasitelkiami žodynai. Dabartinės lietuvių kalbos žodyne nepriklausomybė aiškinama kaip laisvė, nuo nieko nepriklausymas, o nepriklausomumas – tai savarankiškas, laisvas. Ši sąvoka aiškinama ir teisinių terminų žodynuose. Pavyzdžiui, Black’o teisės terminų žodynas nepriklausomumą apibūdina kaip būseną arba sąlygą, lemiančią laisvę nuo priklausomybės, subjektyvumo ar kontrolės, o žodis nepriklausomas aiškinamas kaip išorės veiksnių nekontroliuojamas, neribojamas, nedraudžiamas ar kitaip nekeičiamas. V. Krumskicho redaguotas enciklopedinis teisinis žodynas pateikia tokią teisėjų nepriklausomumo sampratą: teisėjų nepriklausomumas – tai konstitucinis teisingumo principas, demokratinėse valstybėse reiškiantis, kad teisėjai sprendžia teisminius ginčus įstatymų pagrindu ir tokiomis sąlygomis, kurios užkerta kelią bet kokiam pašaliniam poveikiui.
Europos Tarybos Ministrų komiteto 1994 m. spalio 13 d. rekomendacijoje Nr. R (94) 12 "Dėl teisėjų nepriklausomumo, jų veiklos efektyvumo ir vaidmens" randame atsakymą į klausimą, kam reikalingas nepriklausomas teismas ir teisėjas. Rekomendacijos preambulėje pažymima, kad teismo nepriklausomumas skatintinas tam, kad būtų sustiprinta įstatymo valdžia demokratinėse šalyse. Kaip žinoma, demokratinėse valstybėse tik teisėjams pavesta vykdyti teisingumą. O ir Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas viename iš savo nutarimų konstatavo, jog teisingumo vykdymą reikia suprasti kaip teismų funkciją, lemiančią šios valdžios vietą valstybės valdžios institucijų sistemoje ir teisėjų statusą. Teismo nepriklausomumą suvokiame kaip realią galimybę su demokratiniu būdu suformuotų savivaldos institucijų pagalba savarankiškai, nekliudomai tvarkytis sistemos viduje, Konstitucijos nustatytais pagrindais bendraujant ir bendradarbiaujant su kitomis valstybės valdžiomis.
Taigi apibendrinant galima teigti, kad teismo ir teisėjo nepriklausomumas – tai valstybėje įtvirtinta garantijų sistema, užtikrinanti savarankišką institucinį teismo funkcionavimą, sudaranti sąlygas teisėjams profesionaliai ir nevaržomai vykdyti teisingumą, apsauganti teismą ir teisėją nuo politinio, ekonominio bei kitokio išorinio poveikio. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis22.89 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teiseju asmens nelieciamumo garantijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą