Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Ministras pirmininkas

Ministras pirmininkas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Vyriausybė valstybės valdžių sistemoje. Ministras pirmininkas ir vyriausybė. Ministras. Vyriausybės įstaigos. Apskričių valdymo organizavimas ir savivaldybių veiklos administracinė priežiūra. Vyriausybės nutarimai. Vyriausybės programa. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Daug kas įsivaizduoja Ministrą Pirmininką pirmiausia, kaip ūkininką, kaip energingą ir griežtą administratorių. Iš tikrųjų jo funkcijos valstybėje ir pareigos visuomenėje daug platesnės, ką mes šiame darbe ir stengsimės apžvelgti. LR Konstitucija apibrėžia Ministrą Pirmininką kaip labai svarbų Lietuvos Respublikos pareigūną. Ministrui Pirmininkui, kaip politikui ir kaip asmenybei, tenka pasisakyti klausimais, kur valstybės įtakos sferos nesiekia.
Ministrui Pirmininkui ir jo vadovaujamai Vyriausybei tenka pagrindinis vykdomosios valdžios krūvis, rūpinantis visų šalies svarbių problemų spektru. Šiuo metu Ministrui Pirmininkui bei Vyriausybei tenka rūpintis šalies pasirengimu narystei Europos Sąjungoje ir NATO, šalies tarptautiniais ekonominiais ryšiais, vidaus problemomis, socialine padėtimi, švietimu, kultūra, sveikatos apsauga.
Vyriausybė įgyvendina vykdomąją valdžią Lietuvoje, jos galias apibrėžia Lietuvos Respublikos Konstitucija ir įstatymai. Vyriausybė savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, įstatymais, Vyriausybės programa, kitais teisės aktais ir savo veiklą derina su Valstybės ilgalaikės raidos strategija. Vyriausybė savo veiklą grindžia kolegialumo, demokratijos, teisėtumo ir viešumo principais.
Ministras Pirmininkas ir ministrai turi teisę Seimo statuto nustatyta tvarka dalyvauti Seimo, jo komitetų, komisijų bei frakcijų posėdžiuose ir pareikšti savo nuomonę svarstomais klausimais. Vyriausybė turi teisę teikti siūlymą Respublikos Prezidentui paskelbti pirmalaikius Seimo rinkimus, jeigu Seimas pareiškia tiesioginį nepasitikėjimą Vyriausybe. Vyriausybė turi įstatymų leidybos iniciatyvos teisę Seime. Vyriausybė dėl Seimui teikiamų įstatymų ar Seimo nutarimų projektų priima nutarimą. Svarstant šiuos projektus Seime, Vyriausybei atstovauja Ministras Pirmininkas, Vyriausybės įgaliotas ministras, o šiam negalint – Vyriausybės įgaliotas viceministras.
Be abejonės Vyriausybė yra solidariai atskaitinga Seimui už bendrą savo veiklą, seimo reikalavimu Seimo statuto nustatyta tvarka Vyriausybė arba atskiri ministrai atsiskaito Seime už savo veiklą. Ministrai, vadovaudami jiems pavestoms valdymo sritims, yra atsakingi Seimui, Respublikos Prezidentui ir tiesiogiai pavaldūs Ministrui Pirmininkui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-19
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis33.22 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ministras pirmininkas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą