Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinės teisės subjektas

Tarptautinės teisės subjektas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įžanga. Sąvokų išaiškinimas. Juridinis asmuo. Tarptautinės teisės subjektas. Valstybė kaip tarptautinės teisės subjektas. Tarptautinės organizacijos kaip tarptautinės teisės subjektas. Įmonės kaip tarptautinės teisės subjektas. Išvados.

Ištrauka

Rašto darbo tema gana paini, nes terminas "juridinis asmuo" Lietuvos Respublikos teisėje yra platus, apimantis Valstybę, organizacijas, įvairaus pobūdžio įmones. Dėl valstybių bei tarptautinių organizacijų, kaip tarptautinės teisės subjektų, didelių prieštaravimų nekyla, tačiau įmonių vieta tarptautinės teisės arenoje vertinama gana prieštaringai.
Kadangi rašto darbo pavadinime yra žodis "problema", dėstomojoje dalyje lyg ir reikėtų kalbėti apie "problematiškus" juridinio asmens statusą turinčius tarptautinės teisės subjektus. Tokiu atveju liktų nepaliesti tokie juridiniai asmenys, kaip valstybė bei tarptautinės organizacijos, dėl kurių tarptautinio teisinio subjektiškumo klausimų kyla mažai.
Rašto darbo rėmuose nagrinėjant visus juridinius asmenis, turinčius tarptautinį teisinį subjektiškumą, mažai vietos liktų "problematiškų" juridinių asmenų tarptautinio statuso analizei.
Dėstomojoje dalyje stengsiuosi panagrinėti tiek juridinius asmenis, dėl kurių tarptautinio teisinio subjektiškumo klausimų nekyla, tiek įmones, kurių statusas tarptautinėje teisėje yra prieštaringas.
Norint atskleisti temą, būtina paaiškinti jos pavadinimo raktinių žodžių reikšmes.
Juridinis asmuo – savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme .
Pagal interesų tenkinimo pobūdį juridiniai asmenys skirstomi į viešuosius ir privačiuosius.
Viešieji juridiniai asmenys yra valstybės ar savivaldybės, jų institucijų arba kitų asmenų, nesiekiančių naudos sau, įsteigti juridiniai asmenys, kurių tikslas – tenkinti viešuosius interesus (valstybės ir savivaldybės įmonės, valstybės ir savivaldybės įstaigos, viešosios įstaigos, religinės bendruomenės ir t. t.).
Privatieji juridiniai asmenys yra juridiniai asmenys, kurių tikslas – tenkinti privačius interesus (įmonės, asociacijos ir kt.) .
Pagal teisinės atsakomybės ribotumą juridiniai asmenys skirstomi į ribotos ir neribotos civilinės atsakomybės asmenis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-26
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.99 KB
AutoriusNora
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines teises subjektas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą