Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Prokuratūra: funkcijos, struktūra, teisinis statusas

Prokuratūra: funkcijos, struktūra, teisinis statusas

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Prokuratūros vieta teisėsaugos institucijų sistemoje. Prokuratūros funkcijos ir struktūra. Prokuratūros funkcijos. Prokuratūros struktūra. Prokuroro teisinis statusas. Prokuroro teisinis statusas ir funkcijos baudžiamajame ir civiliniame procese. Prokuroro statusas ir funkcijos baudžiamojo proceso parengtinio tyrimo metu. Prokuroro statusas ir funkcijos baudžiamojo proceso bylos nagrinėjimo teisme metu. Prokuroro statusas civiliniame procese. Prokuratūra Lietuvos respublikos konstitucijoje. Išvados.

Ištrauka

Manoma, kad prokuroro institucija atsirado XII – XIV amžiuje Prancūzijoje. Prokuroras atstovavo karūnos interesams bylose, kur karūna dalyvavo kaip šalis. XVI amžiuje prokuroro institucija buvo įsteigta prie kiekvieno teismo ir prokurorai veikė kaip karaliaus atstovai viešajai tvarkai apginti. Procese jie užėmė tarpinę vietą tarp teismo ir šalių. Ilgainiui prokurorams buvo pavesta ginti ne tik karūnos bet ir našlaičių, nežinia kur esančių asmenų, našlių, neveiksnių asmenų interesus. XIX a. prokurorai pradėjo vykdyti dar vieną svarbią funkciją – jiems buvo pavesta užtikrinti, kad teismai teisingai ir vienodai taikytų įstatymą.
Taip, einant amžiams, vis labiau vystėsi ir tobulėjo ši teisėsaugos institucija – prokuratūra. Dabar Lietuvos Respublikos prokuratūra yra savarankiška teisminės valdžios dalis. Įstatymų nustatyta tvarka atstovaudama valstybei, ji padeda vykdyti teisingumą bei siekia užtikrinti teisėtumą šalyje. Lietuvos Respublikos Prokuratūros įstatyme numatyti jos uždaviniai, sistema, prokurorų teisės ir pareigos, socialinės garantijos bei kitos normos sėkmingai vykdyti funkcijas.
Prokuratūra savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, LR prokuratūros įstatymu, tarptautinėmis sutartimis ir susitarimais, Tarnybos LR prokuratūroje statusu, kitais norminiais aktais. Prokuratūros pareigūnai priima sprendimus savarankiškai ir vienvaldiškai, vadovaudamasis įstatymais ir protingumo principu, laikydamiesi nekaltumo prezumpcijos bei piliečių lygybės įstatymui principo, nepaisydami socialinės ir turtinės padėties, pareigų, partiškumo, kilmės rasės ir tautybės, kalbos, išsilavinimo, tikėjimo, užsiėmimo. Teisėti prokuroro reikalavimai ir nutarimai yra privalomi visoms valstybėms, savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, pareigūnams, tarnautojams ir darbuotojams, fiziniams bei juridiniams asmenims ir turi būti vykdomi visoje Lietuvos teritorijoje. Šie subjektai už prokuroro reikalavimų ir nutarimų nevykdymą atsako pagal įstatymus. Prokuroro veiksmai ir sprendimai įstatymų nustatyta tvarka gali būti skundžiami aukštesniajam prokurorui ir teismui. Dėl neteisėtų prokurorų veiksmų ar neveikimo asmenims atlyginama žalos, atsiradusios dėl valdžios institucijų neteisėtų veiksmų, atlyginimo įstatymo arba Civilinio kodekso ir Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-26
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis27.33 KB
AutoriusDalia
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasM. Šatas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prokuratura funkcijos struktura teisinis statusas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • M. Šatas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą