Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinė atsakomybė (3)

Teisinė atsakomybė (3)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Sąlygos teisinei atsakomybei atsirasti. Teisinės atsakomybės rūšys bei principai. Nuosavybės teisių apsaugos ir gynimo būdai. Vindikacinis ieškinys. Negatorinis ieškinys. Ūkininkavimo tvarka - baudžiamojo įstatymo saugoma vertybė. Ekonominiai nusikaltimai. Panaudos sutartis. Automobilio panaudos sutartis. Išvados.

Ištrauka

Teisė – tai sistema valstybės nustatytų ar sankcionuotų visiems privalomų formaliai apibrėžtų normų bendrų elgesio taisyklių), skirtų reguliuoti visuomeninius santykius ir prireikus garantuoti valstybės prievartą.
Šiame darbe išsiaiškinsime kas yra teisinė atsakomybė, jos rūšys bei principai, sužinosime kokie yra nuosavybės teisių apsaugos ir ginimo būdai, sužinosime kaip baudžiamasis įstatymas saugo ūkininkavimo tvarką, išsiaiškinsime kokie yra ekonominiai nusikaltimai ir aptarsime labai svarbia temą kaip panaudos sutartis , su kurią susiduria dauguma žmonių.
Jeigu pateiktos informacijos neužtektų, galėsite pasinaudoti nurodytų literatūros sąrašų, kur visa informacija pateikta plaučiau.
Teisinė atsakomybė – tai teisės normų numatyta subjekto pareiga už padarytą teisės pažeidimą patirti valstybinio poveikio priemones.
Teisinę atsakomybę apibūdina šie požymiai:
1. Teisinės atsakomybės pagrindas yra teisės pažeidimo padarymo faktas. Teisės pažeidėjas žino, kad daro teisės uždraustus veiksmus ir sąmoningai priešina savo valią valstybės valiai, t.y. veikia priešingai teisei ir kaltai.
2. Teisinę atsakomybę, kaip vieną iš valstybės prievartos rūšių, nustato valstybės teisės normų sankcijos.
3. Teisinė atsakomybė visada susijusi su kokiomis nors negatyvinėmis pasekmėmis teisės pažeidėjui, pasireiškiančiomis turtinėmis, asmeninėmis, organizacinėmis, psichologinėmis ir kitomis sankcijomis.
4. Teisinę atsakomybę nustato tik kompetentingi valstybės organai: teismai, teisėsaugos institucijų pareigūnai, įvairios inspekcijos – darbo, higienos, administracinės tarnybos ir kt.
5. Valstybės prievartos priemonės gali būti taikomos tik laikantis tam tikros įstatymo nustatytos procesinės tvarkos.
Teisinė atsakomybė atsiranda tada, kai fiziniai ir juridiniai asmenys, valstybės institucijos, pareigūnai pažeidžia valstybės nustatytas teisės normas, kitaip tariant, daro teisės pažeidimus.
Teisės pažeidimas – tai fizinių ir juridinių asmenų priešinga teisei, kalta veika (veikimas ir neveikimas), kuria padaroma žala visuomenei ir už ką yra numatyta teisinė atsakomybė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-04
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.14 KB
AutoriusVida
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisine atsakomybe (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą