Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baigiamosios praktikos ataskaita: Vilniaus miesto antrasis apylinkės teismas

Baigiamosios praktikos ataskaita: Vilniaus miesto antrasis apylinkės teismas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Institucijos veiklą reglamentuojantys įstatymai, statutai, nuostatos. Pagrindiniai principai, kuriais vadovaujasi teismai. Teisingumo vykdymas. Lygybės įstatymui ir teismui. Teismų sistema. Teismų kompetencija. Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo posėdžio sekretoriaus pareigybės aprašymas. Pareigybės charakteristika. Tikslas. Reikalavimai valstybės tarnautojui, einančiam šias pareigas. Pagrindinės šias pareigas einančio valstybės tarnautojo funkcijos. Atsakomybė ir atskaitomybė. Teismo šaukimo forma ir turinys. Protokolai. Teismo teisės. Teismo posėdžiai. Antstolių kompetencija. Antstolio (antstolių) kontora. Antstolio funkcijos ir kita veikla. Antstolio teisė gauti informaciją. Faktinių aplinkybių konstatavimas. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo objektas yra Vilniaus miesto antrasis apylinkės teismas. Baigiamosios praktikos, kuri truko 6 savaites, tikslas buvo įgyti kuo daugiau žinių bei praktinių įgūdžių , įsigilinti į teismo veiklą, jo atliekamas funkcijas, susipažinti su teismų sistema, kompetencija, raštvedyba, vidaus darbo taisyklėmis, instrukcijomis, praktiškai pabandyti savarankiškai atlikti tam tikras pareigas. Pavyzdžiui, padėti posėdžių sekretorėms jų raštvedyboje, t.y. pilnai tvarkyti bylas (siūti jas, sunumeruoti dokumentus), rašyti teismo šaukimus, įvairias pažymas, lydraščius, pranešimus, vykdomuosius raštus, sprendimus už akių, turto pripažinimus bešeimininkiu, nutartis ir kitus dokumentus. Svarbus praktikos dalykas yra ir teismo proceso stebėjimas bei jo protokolavimas.
Baigiamosios praktikos uždavinius galima suformuluoti taip: pritaikyti teorines žinias praktikoje (įstatymų žinojimas), patarti, padėti ir nukreipti į teismą besikreipiančius interesantus, nepasimesti tvarkant dokumentus, ugdyti tokias vidines savybes kaip komunikabilumas, mandagumas, gebėjimas dirbti komandoje, naudotis įvairiomis techninėmis priemonėmis, pavyzdžiui, kopijavimo aparatais, internetu, kompiuteriu ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės praktikos ataskaita
KategorijaTeisė
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17.01 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasŠadzevičienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word praktikos ataskaita apylinkes teisme [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+6
-8
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą