Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinės sutartys (4)

Tarptautinės sutartys (4)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinės sutartys. Tarptautinių sutarčių rūšys. Dvišalių sutarčių rūšys tarptautinės komercinės teisės šaltinis. Tarptautinės sutarties sudarymas. Išlyga dėl tarptautinės sutarties. Tarptautinės sutarties įsigaliojimas. Sutarties registravimas ir skelbimas. Tarptautinės sutarties laikymasis ir galiojimas. Tarptautinės sutarties veikimo nutraukimas ar sustabdymas. Tarptautinės prekybos sutartys. Bendrosios ekonomikos – prekybinio bendradarbiavimo sutartys. Laisvosios prekybos sutartys. Specialios paskirties prekybos sutartys ir susitarimai. Investicijų skatinimo ir apsaugos sutartys. Draugystės ir bendradarbiavimo sutartys. Teisinės pagalbos ir teisinių santykių sutartys. Mokslinio – technologinio bendradarbiavimo sutartys. Tarptautiniai komerciniai kontraktai. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas:
Labai svarbu norint bendradarbiauti su užsienio valstybėmis teisės, ekonomikos, finansų, politikos ir kt. srityse gerai žinoti kas tai yra tarptautinė sutartis, kaip ir tarp ko ji gali būti sudaryta, kokios sutartys jau yra sudarytos tarp šalių ir kokios sąlygos toje sutartyje numatytos.
Kiekvienam verslininkui, politikui ar kitos specialybės žmogui reikia žinoti, kad "sutartis" reiškia tarptautinį susitarimą, sudaryta tarp valstybių, vyriausybių, fizinių, juridinių asmenų ir pan. raštu ir reguliuojamą tarptautinės teisės nepriklausomai nuo to ar šį susitarimą sudaro vienas dokumentas, du, ar keli tarpusavyje susiję dokumentai, ir nepriklausomai nuo jo pavadinimo. Svarbiausias tarptautinės sutarties skiriamasis bruožas yra tas, kad ji nustato tarptautinės teisės subjektų įsipareigojimus pagal tarptautinę teisę.
Temos problema:
Nepakankamos žinios apie tai kas tai yra tarptautinė sutartis.
Darbo tikslas:
Išsiaiškinti kas tai yra tarptautinė sutartis.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti tarptautinės sutarties apibūdinimą;
2. Išnagrinėti tarptautinių sutarčių rūšys;
3. Išanalizuoti tarptautinių sutarčių sudarymą;
4. Išsiaiškinti apie tarptautinės sutarties išlygas;
5. Sužinoti kada tarptautinės sutartys laikomos įsigaliojusios;
6. Išsiaiškinti kaip sutartys registruojamos ir skelbiamos;
7. Išsiaiškinti kas t.y. tarptautinės sutarties laikymasis ir galiojimas;
8. Išnagrinėti tarptautinės sutarties veikimo nutraukimą ar sustabdymą;
9. Išanalizuoti kokios būna tarptautinės prekybos sutartys.
Temos objektas:
Tarptautinės sutarties samprata.
Tyrimo metodas:
Literatūros analizė.
Terminas "sutartis" reiškia tarptautinį susitarimą, sudaryta tarp valstybių rašytine forma ir reguliuojamą tarptautinės teisės, nepriklausomai nuo to, ar jį sudaro vienas arba du ar daugiau dokumentų ir nepriklausomai nuo jo pavadinimo. Tarptautinės sutartys gali sudaryti ir kiti tarptautinės teisės subjektai – tarptautinės organizacijos, valstybės - teritoriniai vienetai, fiziniai, juridiniai asmenys ir t.t. Praktikoje taip pat gerai žinomos ir tarptautinės sutartys, sudarytos žodžiu, t.y. taip vadinamos "džentelmeniški susitarimai".
Tarptautinė sutartis yra dviejų ar daugiau objektų susitarimas siekiant apibrėžto rezultato, kurį reguliuoja tarptautinė teisė. Tarptautinės sutartis grindžiamos sutarties šalių sutikimu.
Tarptautinės sutartis yra labiausiai formalizuotas tarptautinės teisės šaltinis, nes jos taisyklės įforminamos šalių pasirašytame dokumente ar dokumentuose (čia nekalbama apie džentelmeniškus susitarimus). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-09
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.6 KB
AutoriusMigle
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines sutartys (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą