Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Juridinę galią turintys dokumentai ir jų rekvizitai

Juridinę galią turintys dokumentai ir jų rekvizitai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Dokumentų juridinės galios samprata. Juridinę galią turintys rekvizitai. Dokumento sudarytojo pavadinimas. Datos rekvizitas. Dokumento registracijos numeris. Parašo rekvizitas. Dokumentų kopijų tvirtinimas. Kopija. Antspaudas. Išvados.

Ištrauka

Turbūt kiekvienas yra matęs, skaitęs ar/ir laikęs dokumentą, bet ne kiekvienas suvokia, kad tai ne tik popieriaus lapas. Jo turinys ne visada domina, daugelis net sutartis pasirašinėja neperskaitę sąlygų, na aišku, nėra laiko skaityt ir studijuot sutarti atsidarant banko sąskaitą, imant išsimokėtinai šaldytuvą ir t.t. Juk tai įprastas kasdieninis dalykas.
Tai parodo kokie žmonės yra patiklūs ir dar gerai nesuvokiantys kokią reikšmę turi "popiergalis" kuriame jis pasirašė. Beabėjo pardavinėjančios buitinę techniką, įvairius įrankius ar kitas prekes ar paslaugas teikiančios firmos nesiruošia jūsų apgaudinėti, bet esmė ne tame, o tai, jog dar ne visi suvokia kokią galią turi dokumentai.
Aš taip pat realiai nesuvokiau dokumento juridinės galios prieš pradėdamas studijuoti buhalterijos apskaita ir gavęs savarankišką darbą apie dokumento juridinės galios reikšmę. Beieškodamas literatūros šia tema įsitikinau, jog dokumentų valdymas, tai mokslas naudingas ne tik buhalterėms(iams), bet ir visiems žmonėms, kurie susiduria su įvairiais dokumentais darbe ar buityj.

Žodis "dokumentas" kilęs iš lotynų kalbos žodžio documentum (pavyzdys, liudijimas, įrodymas, pagrindimas). Taigi dokumentas yra raštiškas įvykdytos ūkinės operacijos ir teisės ją valdyti liudijimas
"Teisės aktuose nėra tiksliai suformuluota apskaitos dokumento apibrėžimo. Taip pat nepaaiškinama, ką apskritai reikėtų laikyti dokumentu. Apibendrinus kitų valstybių įstatymuose vartojamus šio termino paaiškinimus, galima teigti, kad dokumentas – tai informacijos nešyklėje užfiksuota informacija, turinti rekvizitus, pagal kuriuos ją galima identifikuoti (vienodai suprasti)".
Dokumentų būna įvairių : juridinių, mokslinių, techninių, valdymo ir kt. žinoma toks skirstymas yra sąlygiškas, nes dažnai tą patį dokumentą galima priskirti keletui grupių.
Apskaitos dokumentai – informacijos apie įmonės valdomo turto, įsipareigojimų, pajamų ir sąnaudų kitimo šaltinis. Todėl, įvykdžius bet kokią ūkinę operaciją ar savaime atsitikus įvykiui, būtina surašyti atitinkamą apskaitos dokumentą ir jame trumpai apibūdinti atliktą operaciją (įvykį). Vėliau tokių duomenų pagrindu duomenys fiksuojami apskaitos registruose. Laiku nesurašius dokumento tikėtina, kad operacija iš viso nebus apskaitoje užfiksuota arba bus užfiksuota klaidingai.
Lietuvoje plintanti nuomonė, kad apskaitos dokumentai, kaip ir visa buhalterinė apskaita, reikalinga tik valdžios institucijoms, kontroliuojančioms įmonių veiklą bei mokesčių sumokėjimą, yra visiškai be pagrindo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-12
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis17.61 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridine galia turintys dokumentai ir ju rekvizitai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą