Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Policijos vaidmuo nusikaltimų prevencijoje ir kontrolėje

Policijos vaidmuo nusikaltimų prevencijoje ir kontrolėje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Nusikaltimų prevencijos samprata, priemonės ir reikšmė. Institucijos, vykdančios nusikaltimų prevenciją Lietuvoje. Policijos prevencinė veikla. Policijos ir piliečių bendradarbiavimo reikšmė nusikaltimų prevencijai. Policijos prevencinių programų vykdymas. Išvados.

Ištrauka

Nusikalstamumas, kaip socialinis reiškinys, yra visos visuomenės problema ir būdingas visoms be išimties pasaulio šalims. Tai viena aštriausių problemų visuomenėje, kadangi paliečiami gyvybiškai svarbūs, liečiantys kiekvieną žmogų klausimai.
Nusikaltimai byloja apie disfunkcinius procesus visuomenėje, apie pažeistą visuomenės narių solidarumą, apie vertybinių orientacijų krizę. Valstybė, siekdama užtikrinti piliečių saugumą, kontroliuoti kriminogeninius procesus ir reiškinius, sąlygojančius prigimtinių asmens teisių ir laisvių apsaugos pažeidimus, įvairiais būdais ir priemonėmis siekia mažinti nusikalstamumą, sukurti ir įgyvendinti veiksmingą nusikalstamumo prevencijos sistemą. Kriminogeninės situacijos kontrolė, nusikalstamų veikų prevencinių priemonių formavimas, atitinkamų institucijų kryptingos veiklos organizavimas tiesiogiai priklauso nuo turimų duomenų apie nusikalstamumo būklę, lygį, struktūrą, jo kitimo tendencijas.
Visuomenė visada traktavo nusikalstamumą kaip itin pavojingą blogį, dėjo daug pastangų jam pasipriešinti. Daugelį šimtmečių vienintelė pasipriešinimo nusikaltimams forma buvo nusikaltėlių nubaudimas.Buvo manoma, kad taikant nusikaltėliui bausmę, galima paveikti visą nusikalstamumą.
Tik prieš 2 amžius Š.Monteskjė ( nusikaltimų prevencijos teorijos pradininkas) iškėlė mintį: geras įstatymų leidėjas labiau rūpinasi nusikaltimų prevencija, o ne nubaudimu už nusikaltimus; bausmės, šalindamos vienas negeroves, sudaro sąlygas didėti kitoms. Š. Monteskje apie nusikaltimų prevenciją kaip pagrindinę visuomenės tvarkos palaikymo formą išvystė Č. Bekarija. Jis išsakė mintį, kad pati geriausia, bet ir sunkiausia nusikaltimų prevencijos priemonė yra auklėjimo tobulinimas.
Nusikaltimų prevencijos kaip savarankiškos teisėtvarkos palaikymo priemonės reikšmę lemia keletas svarbių aplinkybių. Pirma, tai humaniška priemonė. O bausmė yra prievartos priemonė. Prievarta, sąlygojama net pačių rimčiausių aplinkybių, daro žiauresnius ir tuos žmones, kurie baudžiami, ir tuos, kurie baudžia. Vadinasi, bausmė, kurios tikslas yra pagerinti žmonių santykius, palaikyti sveiką moralinę, psichologinę atmosferą visuomenėje, kartu skatina žiaurumą. Pagrindinio bausmės tikslo - pataisyti ir perauklėti nusikaltėlį, kad jis laikytųsi įstatymų - dažnai nepasiekiama. Nepasiekiama ir kito tikslo - kad kiti asmenys nedarytų nusikaltimų. Vienintelė žinoma bausmės alternatyva yra nusikaltimų prevencija. Tačiau tai nereiškia, kad bausmė nereikalinga. Visuomenės sąmonėje - teisingumo supratimas - už blogį baudžiama. Taigi, nubaudimo ir prevencijos sistemos turi veikti kaip darni viena kitą papildanti, tarpusavio trūkumus kompensuojanti sistema. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-15
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai15
Dydis31.49 KB
AutoriusDarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Policijos vaidmuo nusikaltimu prevencijoje ir kontroleje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą