Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės aktų hierarchija (3)

Teisės aktų hierarchija (3)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Norminio teisės akto samprata. Norminių teisės aktų klasifikacija. Įstatymo samprata ir ypatumai. Įstatymų leidimo tvarka. Poįstatyminiai norminiai teisės aktai. Vyriausybės norminiai teisės aktai. Lietuvos Respublikos Prezidento teisės aktai. Šakinio valstybės valdymo institucijų teisės aktai. Vietos savivaldos institucijų teisės aktai. Įmonių ir kitų ūkio subjektų norminiai teisės aktai. Valstybės sankcionuojami norminiai teisės aktai. Norminių teisės aktų įsigaliojimas. Išvados.

Ištrauka

Nuos seniausių laikų žinoma, kad nė viena žmonių vsiuomenė negali normaliai gyventi ir vystytis, jei nepaisomos joje galiojančios elgesio (bendrabūvio) normos ir taisyklės. Šiais laikais kiekvienas žmogus gyvena valstybės forma organizuotoje ir iš teisės normų reguliuojamoje visuomenėje. Kiekvienoje valstybėje veikia joje priimti įstatymai, kiti teisės aktai, reguliuojantys įvairius žmonių tarpusavio santykius. Kad valstybėje vyrautų tvarka ir drausmė, jos piliečiai turi žinoti bent svarbiausias joje galiojančias bandravimo taisykles ir elgtis taip, kadip to reikalauja jos įstatymai (teisės normos).
Lietuvoje, kaip ir bet kurioje kitoje valstybėje, galioja daug įvairių įstatymų ir poįstatyminių teisės aktų, kuriuose sureguliuoti svarbiausi mūsų šalyje visuomeniniai santykiai: nustatytos žmogaus teisės ir pareigos, jų įgyvendinimo tvarka, atsakomybės formos ir kt. Vient tik Seimo priimtų įstatymų šiuo metu suskaičiuojama per tris tūkstančius. Šioje įstatymų gausybėje nelengva susigaudyti net ir teisės specialistams. Tačiau įstatymuose įtvirtinta daug ir tokių teisinių dalykų, kuriuos turi žinoi iekvienas Lietuvos pilietis. Vadinasi, būtina organizuoti teisinį visuomenės švietimą ir mokymą. Vadinasi būtina organizuoti teisinį visuomenės bei mokymą, visų pakopų mokyklose dėstyti teisės pradmenų ir pagrindų kursus, pristatyti bei aiškinti vsiuomenei naujus teisės aktus, rengti ir leisti teisinės tematikos straipsnius ir kt.
Teisės aktai skirstomi į:
• Konstitucinius teisės aktus;
• Lietuvos Respublikos teisės aktus;
• Europos Sąjungos teisės aktus.
Šiame darbe trumpai bus aptarta teisės aktų hierarchija Lietuvoje ir jų veiksnumas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-13
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis20.24 KB
Autoriusxxxxx
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises aktu hierarchija (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą