Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Finansiniai teisiniai santykiai (2)

Finansiniai teisiniai santykiai (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Finansiniai teisiniai santykiai. Finansinių teisnių santykių sąvoka. Bendrieji finansinių teisnių santykių požymiai. Finansinio teisinio santykio prielaidos. Finansiniai teisiniai faktai kaip finansiniai teisinių santykių atsiradimo, pasikeitimo ar pasibaigimo pagrindas. Finansinių teisinių santykių struktūra. Finansinių teisinių santykių objektas. Finansinių teisinių santykių subjektas. Finansinių teisinių santykių turinys. Finansinių teisinių santykių rūšys. Išvados.

Ištrauka

Individai visuomenėje yra susaistomi įvairiausių tarpusavio santykių – ekonominių, moralinių, politinių, nacionalinių, finansinių, teisinių, giminystės ir kitokių. Visi jie vadinasi visuomeniniais, arba socialiniais, nes susiklostę tarp žmonių ir atsiranda dėl to, kad žmonės gali apsaugoti ir įgyvendinti savo teises (interesus) tik veikdami kartu – keisdamiesi vienas kitam reikalingomis paslaugomis.
Mano tikslai:
Išaiškinti kas yra finansiniai teisiniai santykiai;
Nurodyti kokių reikia prielaidų, kad finansiniai teisiniai santykiai atsirastų ir funkcionuotų;
Išaiškinti kokia yra finansinių teisinių santykių struktūra;
Nurodyti kokios yra rūšys finansinių teisinių santykių.
1. Finansiniai teisiniai santykiai atsiranda ir funkcionuoja tik finansų teisės normos pagrindu.
Be finansų teisės normos negali atsirasti joks finansinis teisinis santykis, nes finansinis teisinis santykis gali būti tik toks visuomeninis santykis, kuriam pritaria valstybė ir iš kurio atsiradusios finansinės teisės ir pareigos yra ginamos valstybės prievarta. Kadangi ne visi visuomeniniai santykiai patenka į finansinio teisinio reguliavimo sritį, tai finansinių teisinių santykių pavidalas yra suteikiamas tik žmogaus finansinių teisių reikšmingiausiems socialiniams santykiams.
2. Finansinis teisinis santykis yra teisės normos įgyvendinimo forma (būdas).
Finansiniu teisniu santykiu pasireiškia reali valstybės paliepimų jėga ir jų veiksingumas, pasiekiamas norimas tikslas. Finansinis teisinis santykis – tai veikianti finansų teisės norma.
3.Finansų teisės norma yra idėjinis, norminis finansinio teisinio santykio modelis.
Finansų teisės normoje numatytos finansinio teisinio santykio atsiradimo, kitimo, pasibaigimo sąlygos. Šios sąlygos yra apibrėžtos finansų teisės normos hipotezėje ir vadinamos finansiniais teisiniais faktais. Čia taip pat yra numatytas subjektų, tai yra finansinių teisinių santykių dalyvių, teisnumas ir veiksnumas. Teisės normos dispozicijoje numatytos finansinio teisinio santykio dalyvių finansinės teisės ir pareigos, draudimai ir ribojimai. Finansų teisės normos sankcija modeliuoja apsauginį finansinį teisinį santykį, kurios galėtų atsirasti, jeigu finansinio teisinio santykio dalyviai pažeistų draudimus arba atsisakytų vykdyti savo finansinias teisinias pareigas. Hipotezė ir dispozicija numato finansinio teisinio santykio reguliuojamus visuomeninio santykio požymius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-29
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis16.38 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansiniai teisiniai santykiai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą