Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos advokatūra

Lietuvos advokatūra

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Sąvokos ir trumpiniai. Teisės aktai reglamentuojantys advokatūrą ir jos veiklą. Lietuvos advokatūra. Samprata. Advokatūros esmė, tikslas ir uždaviniai. Veikla. Valdymas. Advokatūros organai. Visuotinis advokatų susirinkimas. Advokatų taryba. Advokatų garbės teismas. Revizijos komisija. Komitetai. Advokatūros nariai. Svarbu. Narystė tarptautinėse organizacijose. Išvados.

Ištrauka

Iš teisėsaugos institucijų gausos, drąsiai, galime teigti, jog savo unikalumu išsiskiria Lietuvos advokatūra.
Pirmą kartą Lietuvos teisės šaltiniuose asmens atstovas teisme, vadinamas prokuratoriumi, minimas 1529 m. Pirmajame Lietuvos Statute. Antrasis ir Trečiasis Lietuvos Statutai taip pat numatė atstovavimo institutą: detaliau negu Pirmajame statute reglamentuojama galimybė būti prokuratoriumi: juo negalėjo būti teisėjai, pateisėjai ir raštininkai, taip pat svetimšaliai, kurie negyveno Lietuvoje. Nors advokatūros, kaip tam tikrą išsilavinimą ir kvalifikaciją turinčių profesionalų, užsiimančių išimtinai teisine gynyba ir kita teisine pagalba, institutas nebuvo visiškai susiformavęs iki XX a.
Yra nuomonių, kad dėl susiklosčiusių istorinių aplinkybių būsimoji Lietuvos advokatūra savo tradicijas paveldėjo iš carinės Rusijos, kurioje jau caro Aleksandro II valdymo metu 1862–1864 metais teisingumo srityje buvo įgyvendintos reformos ir suburtas advokatų luomas, galutinai susiformavęs ir sudaręs Advokatų tarybą iki Pirmojo pasaulinio karo 1914 metais. Paveikta carinės Rusijos įtakos Lietuvos advokatūra po Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo 1918 metais pradėjo formuotis jau turėdama tuo laikotarpiu pažangias advokatūros tradicijas, kurias išsaugojo ir plėtojo visą savo gyvavimo laikotarpį Lietuvoje iki okupacijos.
1940 m. okupavus ir aneksavus Lietuvą, pradėta organizuoti ir tarybinę advokatūrą: 1940 m. gruodžio 17 d. Lietuvos TSR Liaudies komisarų tarybos nutarimu buvo panaikintas iki tol veikęs advokatų ir privačių gynėjų institutas, pavedant LTSR Teisingumo liaudies komisariatui pertvarkyti Lietuvos TSR advokatūrą pagal "TSRS advokatūros nuostatus".
Atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės laikotarpiu nuo 1991 metų įstatymų leidėjas vos ne kasmet siekia tobulinti advokatūros institutą, to padarinys – trys advokatūros įstatymų redakcijos, daug šių įstatymų pakeitimų, papildymų ir panaikinimų ir tam tikras teisinis netikrumas bei nesaugumas tiek besiverčiantiems praktine veikla advokatams, tiek asmenims, norintiems jais tapti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-04
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis61.73 KB
Autoriusmoonia
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAdv. Eglė Keidošienė
Švietimo institucijaKolpingo mokymo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos advokatura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2016-01-07 IP: 78.56.29.62
    zyxiuzzz sako

    Gavau 6 geriau negu nieko :D

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Kolpingo mokymo centras / 2 Klasė/kursas
  • Adv. Eglė Keidošienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą