Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinės atsakomybės rūšys (4)

Teisinės atsakomybės rūšys (4)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Civilinė atsakomybė. Praktiniai pavyzdžiai. Administracinė atsakomybė. Praktiniai pavyzdžiai. Baudžiamoji atsakomybė. Praktiniai pavyzdžiai. Drausmės atsakomybė. Praktiniai pavyzdžiai. Materialinė atsakomybė. Praktiniai pavyzdžiai.

Ištrauka

Civilinė atsakomybė – tai turtinė prievolė, kurios viena šalis turi teisę reikalauti atlyginti nuostolius (žalą) ar sumokėti netesybas (baudą, delspinigius), o kita šalis privalo atlyginti padarytus nuostolius (žalą) ar sumokėti netesybas (baudą, delspinigius).
Sutartinė civilinė atsakomybė - turtinė prievolė, kuri atsiranda dėl to, kad neįvykdoma ar netinkamai įvykdoma sutartis, kurios viena šalis turi teisę reikalauti nuostolių atlyginimo ar netesybų (sumokėti baudą, delspinigius), o kita šalis privalo atlyginti dėl sutarties neįvykdymo ar netinkamo įvykdymo padarytus nuostolius arba sumokėti netesybas (baudą, delspinigius). Deliktinė civilinė atsakomybė - turtinė prievolė, atsirandanti dėl žalos, kuri nesusijusi su sutartiniais santykiais, išskyrus atvejus, kai įstatymai nustato, kad deliktinė atsakomybė atsiranda ir dėl žalos, susijusios su sutartiniais santykiais.
Ieškovė ėjo Tauragėje neapšviesta J. Tumo-Vaižganto gatve ir prie gyvenamojo namo įkrito į neuždengtą drenažo šulinį. Ji susižalojo ir gydėsi ligoninėje. Šis drenažo šulinys yra valstybės nuosavybė, jį patikėjimo teise valdo atsakovas Tauragės rajono savivaldybė. Dėl patirtų sužalojimų ji negalėjo vykdyti rūpintojos pareigų, todėl sudarė sutartį su B. D., kuri slaugė neįgalią, ieškovė už šią paslaugą jai sumokėjo 980 Lt. Dėl atsakovo nepateisinamo neveikimo, paliekant be priežiūros atvirą šulinį, jai padaryta neturtinė žala: patyrė didelių dvasinių išgyvenimų, sukrėtimų, sunkią emocinę depresiją. Atsakovas privalo atlyginti jai padarytą turtinę ir neturtinę žalą.
Ieškovė prašė priteisti iš atsakovo 980 Lt turtinės ir 60 000 Lt neturtinės žalos atlyginimą.
Tauragės rajono apylinkės teismas ieškinį atmetė, priteisė iš ieškovės trečiajam asmeniui 2000 Lt atstovavimo išlaidų.
Teismas ieškinį patenkino iš dalies: priteisė iš atsakovo ieškovei 15 000 Lt neturtinės žalos atlyginimo ir 500 Lt advokato pagalbos išlaidų, kitą ieškinio dalį atmetė, priteisė iš atsakovo valstybei 450 Lt žyminio mokesčio. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-05
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis17.89 KB
Autoriusli
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisines atsakomybes rusys (4) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą