Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Petras Leonas - sociologinės teisės sampratos Lietuvoje pradininkas

Petras Leonas - sociologinės teisės sampratos Lietuvoje pradininkas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Petras Leonas - sociologinės teisės sampratos Lietuvoje pradininkas. Įžanga. Petro Leono asmenybė. Petro Leono tritomis. II – ojo tomo dalis "Sociologijos pakaitos".

Ištrauka

Sociologija yra socialinis mokslas, tiriantis visuomenes, susiformavusias dėl socialinių ir ekonominių pokyčių, prasidėjusių XVIII a. Dauguma sociologijos apibrėžimų nurodo, kad sociologija yra žmonių visuomenės, socialinio elgesio tyrimas. Tuo ignoruojamas faktas, jog žmonių visuomenė gyvuoja tūkstančius metų, tačiau sociologija kaip atskiras mokslas ėmė rastis tik XIX amžiuje. Tai reiškia, kad sociologijos radimąsi lėmė esminiai pokyčiai visuomenėje.
Lietuvoje sociologija kaip mokslas atsirado vėliau. Nepaisant to, kad buvo sunki politinė padėtis ir pan., Petras Leonas tapo sociologijos mokslo pradininku Lietuvoje.
Šiame darbe mes susipažinsime su Petro Leono asmenybe ir jo veikalu, kuris yra sudarytas iš trijų tomų. Mūsų darbo tema: "Petras Leonas – sociologinės teisės sampratos Lietuvoje pradininkas", todėl mes plačiau nagrinėsime II – ojo tomo "Sociologijos paskaitos" dalį.
Kiekvienas žmogus, kuris ne tik skelbia teisingumo dėsnį, be ir juo gyvena, yra didis ir brangus. Vienas tokių asmenų ir buvo Petras Leonas, kuris visą gyvenimą pašventė teisingumui pažinti ir jam įgyvendinti.
Jis gimė 1864 m. lapkričio 16 d. Marijampolės apskrities Leskavos k. Petras buvo paskutinis iš vienuolikos Silvestro ir Onos Baltrušaitytės Leonų vaikų. Petro vaikystės dienomis, 1867 ir 1868 m., ištiko Lietuvą badas. Dėl to mažam Petrui tekdavo pastebėti, kaip jo tėvai paskutiniu duonos kąsniu dalindavosi su elgetomis. Tėvų gailestingumas ir socialinis teisingumas paliko Petro sieloje labai gilų įspūdį ir įdiegė teisingumo jausmą, kuriuo jis visą gyvenimą vadovavosi.
Pradžios mokslą jis ėjo Naumiesčio ir Šunskų pradžios mokyklose, nes tuo metu šitose vietose kunigavo brolis Silvestras. Silvestro parama Petrui buvo teikiama ir toliau besimokant.
1932 m. Petras Leonas parašė ir išleido kunigo Silvestro Leonavičiaus-Leono platesnę biografiją, kurios pratartyje sako: ,,Tuo, kuo aš esu, esu skolingas daugiausia savo broliu kunigui Silvestrui, nekalbant, žinoma, apie tėvelius".
Stodamas į pradžios mokyklą Petras jau mokėjo lietuviškai skaityti, nes jį tėvas jau buvo mokęs.1876 m. jis baigė pradžios mokyklą ir tų pačių metų rudenį įstojo į Marijampolės gimnazijos pirmąją klasę. Gimnazijoje mokslas sekėsi gerai. Kai kurias klases baigdavo su pagyrimais bei dovanomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-06
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis55.69 KB
AutoriusEvaldas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Petras Leonas sociologines teises sampratos Lietuvoje pradininkas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą