Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Ekstradicija

Ekstradicija

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Ekstradicijos sąvoka. Ekstradicija – Tarpvalstybinės teisinės pagalbos forma. Ekstradicija – procesinis veiksmas pagal valstybės vidaus teisę. Ekstradicijos sąlygos pagal bendrąją tarptautinę teisę. Ekstradicijos sąlygos pagal Lietuvos respublikos tarptautines sutartis dėl teisinės pagalbos su užsienio valstybėmis. Baigiamosios nuostatos.

Ištrauka

Lietuvos Respublika, 1990 metų kovo 11 dieną atkūrusi nepriklausomybę, tapo tarptautinės teisės subjektu ir savo santykius su kitomis valstybėmis ėmė grįsti visuotinai pripažintais –tarptautinių sutarčių – pagrindais. Viena iš daugelio valstybių tarpusavio bendradarbiavimo sferų yra teisinė pagalba. Teisinė pagalba suprantama kaip teisinių procedūrų atlikimas vienos valstybės teritorijoje kitos valstybės naudai. Ji pasireiškia įvairiomis valstybių teismų, prokurorų, teisėsaugos ir teisingumo institucijų bendradarbiavimo formomis, pradedant dokumentų, išduotų vienoje valstybėje, pripažinimu kitoje valstybėje ir baigiant vienos valstybės teismų sprendimų pripažinimu ir vykdymu kitoje valstybėje, ekstradicija arba nuteistojo asmens perdavimu tolimesnei bausmei atlikti į jo pilietybės valstybę. Tarp valstybių civiliniuose, baudžiamuose ir administraciniuose reikaluose egzistuoja tam tikras bendradarbiavimas, grindžiamas daugiašalėmis, trišalėmis ir dvišalėmis sutartimis. Tai apima ir bendradarbiavimą ekstradicijos srityje; nusikaltėlis gali pabėgti į valstybę, neturinčią jurisdikcijos jį teisti, arba į valstybę, kuri negali arba nenori teisti jo dėl to, kad visi įrodymai ir liudytojai yra užsienyje. Šiai problemai išspręsti tarptautinėje teisėje išplėtota ekstradicijos praktika; iš vienos valstybės asmenys išsiunčiami (t.y. perduodami) į kitą valstybę, kad juos galima būtų teisti pastarojoje valstybėje už jos įstatymų pažeidimus. Ekstradicija apima ir nuteistų nusikaltėlių, pabėgusių nebaigus bausmės atlikimo, išdavimą.
Ekstradicija yra pirmiausia viešosios tarptautinės teisės kategorija, kadangi ji yra valstybių tarptautinio bendradarbiavimo forma. Tačiau ji vykdoma pagal valstybės, kuri išduoda nusikaltėlį, vidaus teisę. Todėl ekstradicija vien tik vadovaujantis tarptautine teise yra praktiškai neįgyvendinama.
Mano rašto darbo tikslas – apibūdinti ekstradicijos sąvoką, ekstradicijos įgyvendinimo sąlygas ir kitus klausimus susijusius su ekstradicijos teorija ir praktika nacionalinėje ir tarptautinėje teisėje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-07
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.7 KB
AutoriusIgoris
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word ekstradicija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą